Sobota, 26 listopada 2022. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Kompletnie pijany motorowerzysta wjechał do rowu

2015-09-07 09:02:54 (ost. akt: 2015-09-07 09:16:33)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci ruchu drogowego w sobotnie południe wykonywali czynności w związku z motorowerzystą, który wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Warmińskiej z Orzyską w Piszu. Funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mężczyzna kierował motorowerem mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie południe policjanci drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Warmińskiej z Orzyską w Piszu. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący motorowerem marki Router, 43-letni mieszkaniec Pisza, jechał z pasażerką ulicą Warmińską. Dojeżdżając do ul. Orzyskiej chciał skręcić w lewo w kierunku miejscowości Maldanin. Z relacji kierującego wynika, że ten zbyt późno zaczął hamować i ostatecznie wjechał motorowerem do przydrożnego rowu. Kierowca oraz pasażerka nie doznali obrażeń.

W trakcie dalszych czynności policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu od 43-latka. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Motorowerzysta przyznał się policjantom, że alkohol pije nieprzerwanie od kliku dni.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości 43-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB