Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Od jutra działania „Bezpieczna droga do szkoły”

2015-08-31 20:03:42 (ost. akt: 2015-08-31 18:08:11)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Już od jutra rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Piscy policjanci rozpoczną coroczną akcję, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkół i przedszkoli. Kontrolowane będą również gimbusy i autobusy dowożące najmłodszych.

Corocznie na początku roku szkolnego odbywa się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu aktywnie włączą się w jej przygotowanie i realizację. W tym roku akcja potrwa od 1 do 11 września.

Podczas realizowanych działań policjanci z piskiej drogówki będą prowadzić wzmożone kontrole na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Będą mierzyć prędkość i zdecydowanie reagować na łamanie przepisów w rejonach szkół, w tym wyprzedzanie na przejściach dla pieszych bądź też nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczną się działania o charakterze edukacyjno - profilaktycznym w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz innych placówkach oświatowych. Podczas spotkań w szkołach policjanci będą przypominać najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię oraz prawidłowych zachowań podczas korzystania z autobusów szkolnych. Mundurowi sprawdzać będą taż oznakowanie w rejonach przyległych do placówek szkolnych.

Oto kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać w drodze do szkoły i nie tylko….

· zawsze przechodź przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych
· przed wejściem na jezdnię upewnij się czy możesz bezpiecznie przejść,
· poza miastem gdzie nie ma chodników, poruszaj się po lewej stronie drogi, abyś widział pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka,
· na ubraniu lub tornistrze noś znaczki odblaskowe, dzięki którym będziesz bardziej widoczny na drodze.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przejeżdżając obok szkół i przedszkoli. Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego stosowaniu się do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.

Pozwólmy dzieciom bezpiecznie i szczęśliwie rozpocząć rok szkolny.

st. sierż. Monika Boratyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB