Sobota, 26 listopada 2022. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Policyjne działania „Ostatni Weekend Wakacji”

2015-08-28 11:32:46 (ost. akt: 2015-08-28 11:33:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W trakcie trwania działań funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu piskiego. Akcja potrwa do 30.08.2015r. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.

W związku ze zbliżającym się ostatnim weekendem i związanymi z nim licznymi powrotami z wakacyjnego wypoczynku, podczas najbliższych dni policjanci spodziewają się większego natężenia ruchu drogowego. Policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu, będą podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych:

· nadmierna prędkość połączona z brawurą,
· prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu,
· nieprawidłowe wykonywanie manewrów oraz lekceważenie przepisów RD przez pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na zachowania pieszych. Przypominamy, aby przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych, pamiętajmy też, że podczas opadów atmosferycznych, na śliskiej drodze pojazdy mają dłuższą drogę hamowania. Oślepiające słońce może natomiast spowodować zmniejszenie widoczności zarówno kierowcy, jak i pieszego. Wieczorami pamiętajmy o noszeniu odblasków.
Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, trzymając je mocno za rękę i zawsze prowadźmy je od strony pobocza.


Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Zadbajmy o to, by powrót do domu po wakacyjnym wypoczynku upłynął spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB