Wtorek, 30 listopada 2021. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców jednośladów

2015-08-27 14:04:38 (ost. akt: 2015-09-07 09:29:15)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Policjanci udaremnili jazdę dwóm nieodpowiedzialnym motocyklistom, którzy pomimo tego, że znajdowali się w stanie nietrzeźwości, zdecydowali się na jazdę. Jeden z kierujących nie posiadał tablic rejestracyjnych, natomiast drugiego zdradził sposób jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy motocyklista został zatrzymany wczoraj około godziny 19:00 na terenie gminy Orzysz. 31-letni mężczyzna kierował motocyklem marki Yamaha nie posiadając numerów rejestracyjnych. Po zatrzymaniu do kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później na terenie gminy Pisz, funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli motorowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości 26-letniego motorowerzysty wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś znajdujący się pod wpływem alkoholu chce wsiadać za przysłowiowe „kółko”. Takie zachowanie z pewnością może uratować życie osobie, która decyduje się na nieodpowiedzialne zachowanie, jak również innym niewinnym użytkownikom dróg.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB