Poniedziałek, 15 sierpnia 2022. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Pieszy wtargnął na przejście i wpadł pod motocykl

2015-08-17 13:29:37 (ost. akt: 2015-08-17 13:42:53)
Zdjęcie jest ilustacją do artykułu

Zdjęcie jest ilustacją do artykułu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Warszawskiej w Piszu. 54-latek najprawdopodobniej wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod jadący motocykl. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 11:00 na ulicy Warszawskiej. Skierowany na miejsce zdarzenia policjant ruchu drogowego wstępnie ustalił, że 54-latek najprawdopodobniej wtargnął na przejście dla pieszych. Naoczni świadkowie potwierdzili, że mężczyzna wszedł bezpośrednio przed jadący motocykl marki honda nie rozglądając się. Kierujący motocyklem był trzeźwy. Pieszy w wyniku potrącenia stracił przytomność. Obaj mężczyźni z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W zderzeniu z jadącym pojazdem nie chroni go nic, a przy prędkości pojazdu 50km/h, ma tylko 50 procent szans na przeżycie. Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne. Kierujący pojazdem zbliżając się do takiego miejsca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy natomiast powinien pamiętać, że korzystanie z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego zdrowia i życia.

Policjanci apelują o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB