Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Śmiertelnie potracił idącą chodnikiem 40-latkę – usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

2015-08-13 10:37:48 (ost. akt: 2015-08-13 10:49:39)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 46-latek, który na ulicy Wojska Polskiego w Piszu śmiertelnie potrącił 40-letnią kobietę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jego działanie było celowe, a ofiara nie była przypadkowa. Tego dnia sprawca i jego ofiara mieli pokłócić się. Mężczyzna przyznał, że to on kierował autem. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 9.00 przy ulicy Wojska Polskiego w Piszu. Właśnie w tym czasie kierujący mercedesem sprinter potrącił idącą chodnikiem kobietę. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Zaalarmowani policjanci natychmiast powiadomili służby ratownicze i rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z psami tropiącymi i przy wykorzystaniu śmigłowca przeszukiwało teren. W lesie, 13 km od miejsca zdarzenia policjanci znaleźli porzucony spalony samochód należący do jednej z częstochowskich firm. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, zabezpieczył ślady.

Po kilku godzinach od zdarzenia do komendy w Piszu zgłosił się mężczyzna, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży mercedesa. To tylko ułatwiło pracę kryminalnych, którzy już w trakcie poszukiwań wytypowali go jako sprawcę potrącenia 40-latki. Przesłuchanie nie pozostawiło wątpliwości - 46-latek przyznał, że to on kierował autem. Jego wyjaśnienia tylko utwierdziły policjantów w przekonaniu, że było to celowe działanie, a ofiara nie była przypadkowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia mężczyzna miał pokłócić się z kobietą, a później wjechać na znajdujący się w odległości około 3 metrów od jezdni chodnik i potrącić ją. Niestety kobieta nie przeżyła. W związku z tym 46-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piszu.

KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB