Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

20-latek z Orzysza został zatrzymany i usłyszał zarzuty

2015-07-24 09:11:09 (ost. akt: 2015-07-24 10:41:00)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci z Orzysza wyjaśnili sprawę zniszczenia dwóch samochodów stojących na osiedlowym parkingu. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec tego miasta. Funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna miesiąc wcześniej zdewastował osiem tablic ogłoszeniowych należących do Urzędu Miasta. 20-latek usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy na początku lipca orzyscy policjanci pełnili służbę na terenie miasta. W pewnym momencie usłyszeli huk dobiegający od strony jednego z bloków. Funkcjonariusze pojechali w stronę dobiegającego hałasu, gdzie przy jednym z zaparkowanych samochodów zauważyli znanego im 20-latka. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu uciekł. Funkcjonariusze wrócili na osiedlowy parking, gdzie stwierdzili uszkodzone dwa pojazdy. Samochód marki Skoda Fabia miał zerwane lusterko, zbitą lampę, zarysowaną karoserię, wgniecony błotnik.. Uszkodzony został także pojazd marki Nissan Primera, gdzie zniszczenia były podobne. Właściciele obu aut wycenili straty na kwotę 500 złotych każdy.

Po zatrzymaniu przez policjantów 20-letni mieszkaniec Orzysza powiedział, że tamtej nocy był pod działaniem alkoholu i narkotyków. Zniszczył te dwa samochody bez żadnego powodu. Tym samym przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych w sprawie zniszczonych pojazdów, policjanci ustalili, że ten sam 20-latek miesiąc wcześniej zniszczył 8 tablic ogłoszeniowych należących do Urzędu Miasta. Lokalne władze wyceniły straty na kwotę blisko 600 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy. Powiedział funkcjonariuszom, że tamtej nocy także był pijany. Powyrywał tablice z ziemi, skakał po nich dewastując je, bo rzuciła go dziewczyna i musiał rozładować swoją złość.

Za zniszczenie samochodów i tablic ogłoszeniowych 20-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jeremi #1782157 | 31.61.*.* 24 lip 2015 12:21

    Do przymusowej pracy takiego pacana dać to szybko się rozkazuję. Gdzieś do kopalni albo do kamieniołomu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz