Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

16-latek chciał ukraść samochód wujkowi

2015-07-24 09:00:24 (ost. akt: 2015-07-24 09:07:37)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Nastolatek zamierzał nocą ukraść samochód swojemu wujkowi. Nie udało mu się to jednak. Krewnego obudził odgłos uruchamianego silnika. Jakież było zdziwienie właściciela opla, gdy za kierownicą zobaczył swojego siostrzeńca. Mężczyzna o zdarzeniu powiadomił policję. Sprawą 16-latka zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W nocy mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Pisz usłyszał odgłos uruchamianego samochodu. Przerażony, że ktoś chce mu ukraść auto, wybiegł przed dom. Tam w swoim Oplu zobaczył siedzącego za kierownicą 16-letniego siostrzeńca. Chłopak przyjechał na wakacje do dziadków mieszkających w innej części gminy. Zgłaszający zabrał siostrzeńcowi kluczyki i wrócił do domu, aby zadzwonić po policją. Nastolatek w tym czasie uciekł.

Policjanci dotarli do 16-latka. W rozmowie z jego dziadkami funkcjonariusze ustalili, że chłopak przyjechał do nich na wakacje ze śląska. Od pewnego już czasu sprawia problemy wychowawcze. Nastolatek nie potrafił wytłumaczyć policjantom, dlaczego chciał ukraść samochód własnemu wujkowi.

Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB