Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Wiatr, woda i przygoda - pierwszy tydzień teamatyczny w Orzyszu za nami!

2015-07-13 13:20:35 (ost. akt: 2015-07-13 13:39:39)

Autor zdjęcia: M.Ch./J.P.

Silny wiatr i woda w postaci deszczu towarzyszyły obchodom pierwszego tematycznego tygodnia w Orzyszu. Nie zniechęciło to jednak najwytrwalszych, którzy na Plaży Miejskiej oraz w pobliskich miejscowościach wzięli udział w cyklu imprez w ramach tygodnia „Wiatr, woda i przygoda”.

Tematyczny tydzień rozpoczął się w czwartek na plaży w Ogródku. Dzieci z całej gminy stanęły tam do rywalizacji sportowych, w których najlepsza okazała się drużyna z Gaudynków. Drugie miejsce zajęły dzieci z Ogródka, trzecie zaś przypadło Górze. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum im. Michała Kajki. Po południu do świętowania przyłączyli się mieszkańcy Orzysza, którzy spędzili czas przy watrze turystycznej, wspólnie śpiewając i piekąc kiełbaski.

Piątkowe przedpołudnie, pomimo niesprzyjającej pogody, rozpoczęły wyścigi kajaków turystycznych. Nie zabrakło także zabaw dla dzieci, które włączyły się do konkursu na najpiękniejszą budowlę z piasku. Dzień zakończył się wspólną zabawą przy ognisku w Okartowie.

Sobota rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, za sprawą Spławikowych Zawodów Wędkarskich na jeziorze Orzysz. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Biernat z Pisza. Najlepsi zawodnicy z Orzysza uplasowali się na trzecim i czwartym miejscu. Był to także dzień bogaty w atrakcje dla miłośników sztuk walki i militariów, którzy mięli okazję sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy ASG i w trakcie pokazów walki wręcz, przygotowanych przez Polski System Walki Wręcz HALLER. Wieczorną zabawę umiliły wszystkim zespoły szantowe Załoga Doktora Bryga i OKAW Sztorm. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Tematyczny tydzień „Wiatr, woda i przygoda” zakończył II turniej w ramach IV Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej. Niepokonany okazał się duet Marcina Filipowicza i Cezarego Stanisławajtysa (Orzysz/Uściany), który pokonał pozostałych dziewięć zespołów.

Wszystkim mieszkańcom Orzysza i turystom dziękujemy za udział w pierwszym tygodniu tematycznym i zapraszamy na kolejny – „Kultura, sztuka, folklor” – który odbędzie się w dniach 23-26 lipca!

M.Ch./J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB