Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Umarł król, niech żyje król - Dekada 70 nowym mistrzem

2015-07-07 16:39:33 (ost. akt: 2015-07-07 16:44:56)
Dekada 70 nowym mistrzem w Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej.

Dekada 70 nowym mistrzem w Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej.

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Kilkuletnia hegemonia Bomiru w piłkarskich rozgrywkach w Orzyszu dobiegła końca. W zakończonej w piątek (3 lipca) Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej obrońca trofeum musiał ustąpić miejsca na najwyższym stopniu podium innej drużynie. Mistrzostwo wywalczyła Dekada 70.

W ostatnich latach Bomir dzielił i rządził w kolejnych rozgrywkach tak na hali jak i na orliku. Pokrzyżować plany amatorskiej drużynie próbowało wielu, jednak nie powiodło się to nikomu. Zdetronizować mistrza udało się dopiero teraz, a uczyniła to drużyna, której przed startem ligi mało kto wróżył sukces.

W rozgrywkach trwających niespełna dwa miesiące, o tytuł walczyło dziewięć drużyn, jednak ton zmaganiom nadawały dwie ekipy – Dekada 70 i Bomir. Oba zespoły po ostatniej kolejce uzbierały po 19 punktów. W bezpośrednim meczu lepsza okazała się Dekada 70, więc to jej przypadł mistrzowski tytuł. Dla zespołu stale goszczącego w rozgrywkach organizowanych przez MOSiR, jest to największy sukces w jego kilkuletniej historii.

Na dalszych pozycjach tabeli sytuacja zmieniała się z kolejki na kolejkę. Ostatecznie brązowe medale zawisły na szyjach zawodników FC Mieszanki, w której składzie występował Adrian Żaboklicki, wybrany najlepszym zawodnikiem ligi.

Pozycję niżej rywalizację ukończyły Mikosze Osada, a tuż za nimi była Dąbrówka, w której występował król strzelców – Mariusz Rostek. Na szóstej lokacie zmagania ukończyli Zmechole, siódmy był Mixed Team, a ósme miejsce przypadło Gaudynkom. Ostatnią pozycję zajęła Afera Cierzpięty, która jednak w połowie rozgrywek została z nich wykluczona.

Podczas piątkowego wieczoru obok Adriana Żaboklickiego i Mariusza Rostka indywidualnie uhonorowany został także Artur Kosiński z Mixed Team, w którego ręce trafiła statuetka dla najlepszego bramkarza.

Kolejne rozgrywki ligowe, tym razem na hali, ruszą w połowie listopada. Wcześniej zespoły będą mogły wziąć udział w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej, tradycyjnie rozgrywanym w ostatni piątek wakacji. Zespoły sołeckie zapraszamy z kolei do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Sołectw, który już 19 lipca odbędzie się w Gaudynkach.

MOSiR Orzysz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB