Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjanci z Orzysza zatrzymali włamywacza

2015-06-28 04:55:42 (ost. akt: 2015-06-28 06:20:41)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Funkcjonariusze z Orzysza ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie gminy. Do budynku gospodarczego włamał się 21-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Ukradł piłę spalinową oraz kanistry z benzyną o łącznej wartości strat blisko 1400 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Orzyscy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie gminy. Nieznany sprawca zerwał kłódkę i dostał się do pomieszczenia gospodarczego, gdzie właściciele przechowywali narzędzia, sprzęty ogrodnicze i paliwo. Zginęła kosiarka spalinowa oraz 120 litrów benzyny przechowywanej w sześciu kanistrach. Wartość strat właściciele wycenili na kwotę blisko 1400 złotych.

W trakcie wykonywania czynności w tej sprawie orzyscy policjanci ustalili i dotarli do sprawcy włamania. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Powiedział funkcjonariuszom, że jakiś czas temu jego ojciec sprzedał tę piłę spalinową dla znajomych. Ojciec jest pilarzem i postanowił sprawić sobie lepszy sprzęt. 21-latek wpadł na pomysł, żeby ukraść piłę, którą ojciec im sprzedał. Wsiadł na rower i pojechał do tych znajomych. Wiedział, gdzie oni przechowują takie sprzęty. Włamał się zatem do pomieszczenia gospodarczego i wziął stamtąd piłę oraz paliwo.

21-latkowi grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Pisza

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciekawy #1764725 | 46.76.*.* 29 cze 2015 06:55

    To wreszcie zginęła piła spalinowa czy kosiarka spalinowa? Bo wg mnie to dwa różne sprzęty.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz