Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W IV ligę z nowym trenerem

2015-06-26 10:00:00 (ost. akt: 2015-06-25 19:24:36)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

Trzecie miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu i awans do IV ligi w niedawno zakończonych rozgrywkach. To jak dotąd największe osiągnięcia Pawła Konopki w seniorskiej piłce w roli szkoleniowca. Oba sukcesy świętował ze Śniardwami i być może będą one jedynymi jakie odnosił z orzyskim klubem. Wraz z końcem sezonu Paweł Konopka zrezygnował bowiem z dalszej pracy z zespołem.

- O chęci rezygnacji po zakończeniu sezonu, niezależnie od zajętego miejsca, Zarząd wiedział już od dłuższego czasu. Na mojej decyzji zaważyły głównie względy osobiste. Uznałem, że jest to właściwy czas do podjęcia tej decyzji, choć przychodzi mi z wielkim trudem. – tłumaczy były już szkoleniowiec Śniardw.

Paweł Konopka funkcję trenera objął w styczniu ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku Aleksandra Lipowskiego. Przez ponad półtora roku pracy w klubie, zespół pod jego wodzą rozegrał 44 ligowe mecze, w których odniósł 28 wygranych, zanotował 6 remisów i poniósł 10 porażek. W historii Śniardw bez wątpienia zapisze się jako jeden z autorów historycznego awansu do IV ligi.

- Korzystając z okazji chciałbym podziękować zawodnikom, zarządowi i kibicom, za chwile spędzone w klubie, za wspólnie osiągnięty sukces i wsparcie, które co dzień otrzymywałem. Choć już nie jako trener, będę mocno trzymał kciuki i wspierał zespół w IV lidze. – dodaje

Od 24 czerwca formalnie pierwszym trenerem Śniardw został Janusz Limberger, który w niedawno zakończonym sezonie prowadził ligowego rywala zielono-niebieskich – Pojezierze Prostki. Nowy szkoleniowiec Śniardw, mieszkający na co dzień w Ełku, posiada licencję UEFA A umożliwiającą mu samodzielne prowadzenie drużyny w IV lidze.

Janusz Limberger zdążył już poprowadzić pierwsze zajęcia. W najbliższy piątek będzie mógł z kolei poznać potencjał kadrowy zespołu podczas sparingu z drużyną rezerw. Mecz rozpocznie się o godz. 19 na orzyskim stadionie.

KS Śniardwy Orzysz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB