Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dni Orzysza 2015

2015-06-22 12:45:37 (ost. akt: 2015-06-22 13:04:52)

Autor zdjęcia: M.Ch.

W tym roku trochę nietypowo Dni Orzysza odbyły się wcześniej niż w latach ubiegłych. W miniony weekend wszyscy miłośnicy dobrej zabawy na świeżym powietrzu mieli okazję świętować dni naszego miasta. Obchody Dni Orzysza zainaugurowały jednocześnie cykl imprez „Niesamowite Wakacje – 2015”.

Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której uczestniczyli włodarze naszego miasta, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Po mszy, przy dźwiękach Miejskiej Orkiestry Dętej z Białegostoku, wszyscy ruszyli na plac przy ulicy Leśnej. Na miejscu zgromadzonych powitał naczelnik Robert Kamiński oraz radna Anna Pilarczyk.

W trakcie części oficjalnej burmistrz Zbigniew Włodkowski podziękował wszystkim za przybycie oraz przedstawił program wakacyjnych imprez w Orzyszu. Najważniejszym punktem oficjalnego otwarcia było jednak podpisanie listu intencyjnego pomiędzy marszałkami województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, reprezentowanych przez wicemarszałek Wiolettę Śląską-Zyśk oraz wicemarszałka Bogdana Dyjuka. Podpisany list intencyjny jest wyrazem woli podjęcia współpracy dotyczącej wspólnej promocji gospodarczej i turystycznej. Oba województwa należące do Polski Wschodniej to regiony o ogromnym potencjale, nastawione na rozwój. Łącza nas wspólne priorytety – powiedziała Wioletta Śląska-Zyśk. Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski zawarł ponadto porozumienie o współpracy z Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską.

Dni Orzysza to także doskonała okazja do uhonorowania ludzi wyjątkowo zasłużonych dla gminy. Zgonie z uchwałą podjętą na ostatniej sesji statuetkę „Zasłużony dla gminy Orzysz” otrzymali Reihard Muller oraz Andrzej Reudowicz. Wyróżniony został także podpłk. Robert Kamiński, który otrzymał medal „Zasłużony dla Gospodarki RP”, przyznawany przez ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Po części oficjalnej rozpoczęło się to, na co wszyscy czekali, czyli super zabawa. Tym razem na scenie królowały utwory muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Na początku mieszańców rozgrzewał zespół Bayera z takimi przebojami jak „Całuj mnie” i „Myślę o Tobie”. Gwiazdą wieczoru był zespół Masters. Jeszcze długo po zakończeniu koncertu w głowie rozbrzmiewały słowa jego wielkiego hitu „Żono moja, serce moje…”. Pierwszą część Dni Orzysza zakończył koncert zespołu Cover Band, który zabawiał publiczność popularnymi przebojami do tańca. Cała impreza trwała do późnych godzin nocnych i z pewnością nikt się na niej nie nudził.

M.Ch.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Włodkowski

Ocena: 30.77% (13 głosów)

Wioletta Śląska-Zyśk

Ocena: 100% (1 głos)

więcej »

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tezobywatel #1778491 | 212.244.*.* 18 lip 2015 21:05

    Powitał zgromadzonych naczelnik... co za naczelnik? Czego naczelnik? Tytułomania w Orzyszu?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. roooo #1760491 | 87.153.*.* 22 cze 2015 21:47

    Nie popisal sie burmistrz. zorganizowane dni orzysza w trakcie roku szkolnego, bez turystow i gosci. Jaki burmistrz takie Dni Orzysza-niestety

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz