Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend. Boże Ciało”

2015-06-09 09:47:16 (ost. akt: 2015-06-09 10:01:28)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend. Boże Ciało” prowadzone od środy do niedzieli. W tym czasie na drogach naszego powiatu widać było nasilony ruch pojazdów. Funkcjonariusze w trakcie minionego długiego weekendu przeprowadzili ponad 150 kontroli drogowych ujawniając 4 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie minionego długiego weekendu piscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend. Boże Ciało”. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali ponad 150 pojazdów, nakładając 59 mandaty karne, w tym aż 42 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i 3 dowody rejestracyjne. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w sobotnie popołudnie po wcześniejszym zgłoszeniu obywatela. Kobieta powiadomiła oficera dyżurnego piskiej komendy, że na parkingu przed sklepem do fiata wsiada pijany mężczyzna i odjeżdża. Funkcjonariusze zatrzymali wskazaną osobę w miejscu zamieszkania. W trakcie czynności policjanci ustalili, że opisanym pojazdem marki Fiat Brava kierował 58-letni mieszkaniec Pisza, który właśnie wrócił do domu ze sklepu wskazanym autem. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 3 promile.

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w niedzielę. Wszyscy są mieszkańcami Pisza. To mężczyźni w wieku od 50 do 52 lat. Badanie stanu trzeźwości tych kierowców wykazało od ponad 0,5 promila do ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierowcom jadącym na tzw. „podwójnym gazie” policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swój czyn mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB