Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Muzyka łączy pokolenia – koncert Bogdana Kierejszy

2015-06-06 15:11:09 (ost. akt: 2015-06-06 15:37:02)

Autor zdjęcia: J.P.

W ramach projektu „Otwieramy drzwi do świata muzyki. Muzyka łączy pokolenia” odbył się kolejny, niezwykły koncert. 5 czerwca na orzyskiej scenie zaprezentował się solista – wirtuoz skrzypiec Bogdan Kierejsza.

Drugiego dnia spotkań z kulturą wysoką orzyszanie mieli szansę wziąć udział w niezwykłej, muzycznej podróży, w którą zabrał ich Bogdan Kierejsza. Podróż tę, podobnie jak dzień wcześniej, rozpoczął Jerzy Snakowski, dzięki któremu publiczność miała okazję poznać skrzypka z bliska. Podczas rozmowy muzyk opowiedział m.in. o swoich początkach gry na skrzypcach, koncertach, doświadczeniach na scenie – wszystko okraszone bardzo dużą dozą humoru. Zdziwienie wśród widzów wywołał m.in. fakt, że Bogdan Kierejsza regularnie gra w piłkę siatkową, która nie przyniosła mu jak dotąd żadnych urazów dłoni. Mieszkańcy Orzysza przekonali się więc, że instrumentalista, grający na światowych scenach, wcale nie musi być osobą nieprzystępną.

Ogrom pozytywnych emocji popłynął w kierunku publiczności także podczas samego koncertu, któremu, ja się okazało, daleko było do utartych kanonów i nudy. Z pewnością nie był to bowiem koncert klasyczny. Muzyka o zabarwieniu rockowym mieszała się w nim z najpopularniejszymi ariami operowymi w nowoczesnych aranżacjach, czy też motywami ze znanych musicali. Nie zabrakło utworów z „Carmen”, „Skrzypka na dachu” oraz poruszającego „Czardasza”. Bogdan Kirejsza pokazał publiczności, że jego instrument ma bardzo wiele odsłon, może bawić, wzruszać, zaskakiwać i… łączyć pokolenia!

Kolejne muzyczne spotkanie już dziś o godzinie 20. Tym razem na scenie pojawi się zarówno Alicja Węgorzewska jak i Bogdan Kierejsza w monodramie „Diva for rent”. Zapraszamy!

J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB