Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Muzyka łączy pokolenia – recital Alicji Węgorzewskiej

2015-06-05 10:05:51 (ost. akt: 2015-06-05 10:15:32)

Carmen, Ave Maria, O sole mio – to tylko niektóre z kilkunastu znanych arii operowych, które orzyszanie mieli okazję usłyszeć czwartkowego wieczoru. Był to jednocześnie pierwszy z kulturalnych wieczorów w Orzyszu, które potrwają aż do 6 czerwca.

Podczas pierwszego z muzycznych dni w ramach projektu „Otwieramy drzwi do świata muzyki. Muzyka łączy pokolenia” orzyszanie spotkali się z Alicją Węgorzewską – światowej sławy mezzosopranistką. Koncert, punktualnie o godzinie 19, otworzył Jerzy Snakowski – pomysłodawca i autor m.in. scenariusza do monodramu „Diva for rent”, który 6 czerwca zostanie wystawiony także w Orzyszu. Miłośnik opery w wyjątkowy sposób – pół żartem, pół serio – wprowadził publiczność w świat tzw. sztuki wysokiej. Rozmowa z Alicją Węgorzewską, przeplatana krótkimi prezentacjami, wywołała na twarzach publiczności zgromadzonej w Sali widowiskowo-sportowej dużo uśmiechu uświadamiając, że opera wcale nie musi być nudna. Podczas rozmowy widzowie mieli okazję poznać bliżej także samą gwiazdę, która opowiedziała o tym, czym jest mezzosopran, o początkach swojej kariery, życiu prywatnym i zawodowym, które, jak przekonywała, daje jej mnóstwo radości i satysfakcji.

Czwartkowy występ poświęcony był Janowi Pawłowi II. Podczas recitalu „Kolory miłości Jana Pawła II” publiczność miała więc okazję usłyszeć nie tylko najbardziej znane arie operowe, ale również pieśni takie jak „Ave Maria” czy „Santo Subito”. Orzyszanie mogli także sami stać się częścią wydarzenia, wspólnie z divą śpiewając hymn papieski oraz ukochaną papieską „Barkę”.

Spotkanie z Alicją Węgorzewską było doskonałą okazją do integracji pokoleń. Salę w znacznej mierze wypełniły osoby starsze, które przybyły na koncert wraz z dziećmi i wnukami. Przygotowany przez divę godzinny recital nagrodzony został gromkimi brawami i kwiatami. Nie zabrakło także bisu, podczas którego na scenie ponownie pojawiło się charyzmatyczne „Carmen” w niecodziennej aranżacji.

5 czerwca o godz. 19 na orzyskiej scenie pojawi się skrzypek Bogdan Kierejsza z „Violin show”, a 6 czerwca Orzyszanie będą mieli okazję wysłuchać wyjątkowego, komediowego monodramu „Diva for rent” Alicji Węgorzewskiej. Zapraszamy!


J.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB