Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

2015-06-04 09:00:00 (ost. akt: 2015-06-03 22:10:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w maju dokonał rozboju na mieszkańcu tego miasta. Sprawca przystawił nóż do gardła ofiary żądając oddania telefonu komórkowego, po czym uciekł. Decyzją sędziego wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W połowie maja na ulicach Orzysza doszło do rozboju z użyciem noża. W nocy do idącego miastem mężczyzny podszedł z tyłu pewien człowiek Przystawił mu nóż do gardła i zażądał oddania telefonu komórkowego. Ofiara przeraziła się i spełniła żądania. Po otrzymaniu telefonu sprawca oddalił się nie wyrządzając żadnych obrażeń napadniętemu mężczyźnie.

Policjanci o całym zdarzeniu dowiedzieli się od pokrzywdzonego dopiero następnego dnia w godzinach popołudniowych. Mężczyzna tłumaczył zwłokę w zgłoszeniu tego zajścia faktem, że kiedy został napadnięty był pod działaniem alkoholu, a poza tym nie miał innego telefonu, aby zadzwonić na policję.

Orzyscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, którym okazał się 28-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem noża. Decyzją sądu 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB