Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

15-latek za kierownicą forda

2015-06-01 08:59:17 (ost. akt: 2015-06-01 09:01:28)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Mondeo. Jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyli siedzącego za kierownicą 15-latka jadącego w obecności matki. Kobieta powiedziała, że pozwoliła synowi przejechać się jej autem. Sprawą chłopca zajmie się teraz sąd rodzinny. Matka natomiast ukarana została mandatem karnym.

Funkcjonariusze piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Kocioł Duży, pojazd marki Ford Mondeo. Zdziwili się, gdy za kierownicą zobaczyli młodego chłopaka, który jak się okazało ma zaledwie 15 lat. Nastolatek jechał razem z matką. Kobieta powiedziała policjantom, że to ona jest właścicielem auta i pozwoliła synowi kierować, bo ją o to poprosił. Dodała, że zdaje sobie sprawę, że syn nie posiada jeszcze prawa jazdy, ale nie potrafiła mu odmówić. Matka z synem mieszkają na terenie gminy Pisz. Oboje byli trzeźwi.

Kobieta ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 300 zł za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania autem. Sprawą nastolatka zajmie się natomiast sąd rodzinny i nieletnich.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB