Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Piscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”

2015-05-19 15:26:58 (ost. akt: 2015-05-19 15:32:09)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W poniedziałek na drogach powiatu piskiego policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 50 pojazdów, 27 kierowców ukarali mandatami za zbyt szybka jazdę. Nie ujawnili przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, za co znowelizowane przepisy przewidują utratę prawa jazdy na 3 miesiące.

Piska drogówka w poniedziałek przeprowadziła działania „Prędkość”. Policjanci skontrolowali 45 pojazdów, ujawnili 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, z czego 27 kierowców ukarali mandatami karnymi za to wykroczenie.

Funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierowcy, który rażąco przekroczyłby (powyżej 50 km/h) dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami popełnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB