Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

IV Międzyszkolny Konkurs Poezji Angielskiej

2015-05-13 20:11:58 (ost. akt: 2015-05-13 20:22:21)

Autor zdjęcia: M.Ch.

Dzisiaj (13.05) w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu poezji angielskiej. Była to już IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego dla gimnazjów pod hasłem „Word which can change the word”. W tym roku jury oceniło prace 16 autorów.

Na gali finałowej spotkali się wszyscy uczestnicy, sponsorzy oraz zaproszeni goście. W imieniu burmistrza przybyła pani Beata Jażdżewska – pełnomocnik do spraw oświaty w Urzędzie Miasta. W konkursie brali udział uczniowie z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu, Gimnazjum nr 1 w Piszu, Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Wyszyńskiego w Ełku, Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach, Zespołu Szkół im. M. Kajki w Dąbrówce oraz Zespołu Szkół w Dygałach.

Jury w składzie: Izabela Łochowska – metodyk i nauczyciel języka angielskiego, Mariola Chmielowiec-Wałachowska – nauczyciel języka angielskiego z gimnazjum w Orzyszu, Mirosław Rostkowski – nauczyciel języka angielskiego z LO w Orzyszu, po długiej naradzie ustaliło werdykt. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy możliwość oceny tak wspaniałych prac. Łącznie można było uzyskać 120 pkt. i tak naprawdę miejsca na podium różnią się bardzo niewielką ilością punktów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że te pokłady umiejętności i energii przełożą się na następny rok i będziemy mogli po raz kolejny oceniać wasze prace w jubileuszowej edycji konkursu – podsumowała przewodnicząca jury Izabela Łochowska. W trakcie oceny komisja kierowała się następującymi kryteriami: wybór tematyki, oryginalne i nieszablonowe ujęcie tematu, forma i poprawność językowa.

Autorami najwyżej ocenionych przez komisję prac zostali:
I miejsce
Natalia Podkulińska – Gimnazjum w Orzyszu
II miejsce Patrycja Bałazy – Gimnazjum w Orzyszu, Wiktoria Chylińska – Gimnazjum w Orzyszu
III miejsce Oliwia Kruszewska – Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Ełku, Paulina Kuźmicka – Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce, Magdalena Słowikowska – Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach

Jury przyznało także wyróżnienia, które powędrowały do:
Wiktorii Czuby – Gimnazjum w Orzyszu
Julity Makarewicz – Zespół Szkół w Drygałach
Agnieszki Dudy – Gimnazjum w Orzyszu
Pawła Łukasza Neumanna – Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce

Dyplom za uczestnictwo otrzymali:
Patrycja Biedrzycka – Gimnazjum w Orzyszu
Maciej Biedrzycki – Gimnazjum w Orzyszu
Katarzyna Strojek – Gimnazjum w Orzyszu
Agata Gołaś – Gimnazjum w Orzyszu
Emilia Nitkiewicz – Gimnazjum w Orzyszu
M.Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB