Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

English Song Orzysz 2015

2015-05-07 18:13:55 (ost. akt: 2015-05-07 18:21:29)

Autor zdjęcia: J.P.

Rihanna, Adele i Alicia Keys to tylko niektóre z wokalistek, których utwory rozbrzmiały 6 maja w Ośrodku „Perła” w Orzyszu. Podczas XI Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej „English Song Orzysz 2015” zaprezentowało się aż 25 wykonawców, których oceniło profesjonalne jury.

XI Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się w Orzyszu po raz pierwszy. Dziesięć pierwszych edycji zorganizowanych było w Ełku. Tym razem do rywalizacji stanęli gimnazjaliści z Olecka, Węgorzewa, Prostek, Kalinowa, Węcek, Pisza, Giżycka, Stradun, Dąbrówki, Wydmin i Orzysza. Uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitała pani Grażyna Przasnyska – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

Konkursowa rywalizacja podzielona była na dwa etapy. W pierwszym na scenie pojawiło się 25 wykonawców (solistów i zespołów), którzy zaprezentowali trzyosobowemu jury po jednej, wybranej przez siebie piosence. Jak podkreślała sama komisja, poziom był tak wysoki, że wybór finałowej szóstki nie był łatwy. Dlatego też do ścisłego finału, czyli drugiego etapu konkursu, zakwalifikowało się siedmiu wykonawców: Karolina Barwikowska, Natalia Bożewicz, Jagna Kruszyńska, Weronika Puchalska, Paweł Łukasz Neumann, Izabela Pelc i Milena Samika.

Po siedmiu wyjątkowych prezentacjach i kolejnych obradach, jury postanowiło nagrodzić: Izabelę Pelc z Pisza (III miejsce), która z niezwykłą charyzmą wykonała utwór Christiny Aguilery oraz Jagnę Kruszyńską (II miejsce), która zachwyciła zarówno jury jak i zgromadzoną publiczność niezwykłym, delikatnym głosem. Zwycięzcą konkursu został Paweł Łukasz Neumann z gimnazjum w Dąbrówce, który swoją finałową piosenką przy akompaniamencie gitary wprowadził wszystkich w cudowny nastrój. Wszyscy, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu otrzymali cenne nagrody, wśród których znalazły się m.in. tablet, smartfon, słuchawki i aparaty mp3. Ich sponsorami była m.in. firma NEONET, p. Iwona Zyzik oraz p. Jolanta Rakowska.

Uczestnicy i licznie zgromadzona publiczność mogli liczyć na coś dla ciała i dla ducha. W trakcie przerwy organizatorzy zapewnili wszystkim smaczny poczęstunek. Ponadto, czas podczas obrad jury umilili publiczności Klaudia Mużyło i Kacper Kasprzak – niezwykle utalentowany duet, wykonujący ponadczasowe, znane wszystkim utwory, które wprawiały w zadumę i bawiły zarazem. Mam nadzieję, że ten konkurs, który po raz pierwszy odbył się u nas, w Orzyszu, na stałe wpisze się w kalendarz imprez, organizowanych właśnie u nas – podsumowała spotkanie dyrektor Gimnazjum w Orzyszu Agnieszka Chaberska.

Organizatorami XI Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej „English Song Orzysz 2015” byli: Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu oraz Dom Kultury w Orzyszu.

J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB