Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

„Scena otwarta dla młodych” – przegląd młodych talentów w Orzyszu

2015-05-06 18:00:00 (ost. akt: 2015-05-06 15:40:53)

Autor zdjęcia: J.P.

Już po raz kolejny majówkę w Orzyszu uświetniły swoimi talentami najmłodsi. 2 maja w Ogródku Jordanowskim, z inicjatywy Urzędu Miejskiego i Domu Kultury, spotkali się wszyscy, którzy chcieli zaprezentować publiczności swój piękny głos, talent taneczny lub recytatorski.

Uczestników oraz publiczność przywitał burmistrz Zbigniew Włodkowski wraz z dyrektor Domu Kultury Beatą Szymankiewicz. Życząc wszystkim miłej zabawy podkreślali, że spotkanie nie ma charakteru konkursu, a więc wszyscy, którzy wystąpią, będą najlepsi. Najważniejsza była więc tego dnia wyłącznie dobra zabawa.

Na orzyskiej scenie zaprezentowało się łącznie aż 23 wykonawców, w tym m.in. zespołów tanecznych, recytatorów, zespołów wokalnych i solistów. Do Orzysza przybyły także młode talenty z pobliskich miast. Wszyscy występujący zasłużyli na gromkie brawa ze strony publiczności, która tego dnia była bardzo liczna. Po przeglądzie młodych talentów na scenie zaprezentował się m.in. zespół „er-zet” z Orzysza oraz grupa „Ważone” z Ełku. Wieczorną zabawę zapewnił zespół „Americanos”.

Majówka była ponadto okazją do wzięcia udziału w warsztatach bębniarskich z użyciem afrykańskich djembe, a także warsztatów quillingowych, czyli sztuce tworzenia pięknych kompozycji z odpowiednio zwijanych kawałków papieru. Najmłodszym do gustu przypadły liczne stoiska i kolorowe „dmuchańce”. Pogoda dopisywała do ostatnich chwil, a wszyscy bawili się znakomicie.
J.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB