Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Ampfutbol w Orzyszu

2015-04-14 16:00:11 (ost. akt: 2015-04-14 15:52:22)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

W sobotę 25 kwietnia do Orzysza zawita reprezentacja Polski w Ampfutbolu. Będzie to jeden z elementów trzydniowego zgrupowania kadry narodowej, które zostało zaplanowane w dniach 24-26 kwietnia w Orzyszu i Ełku.

Piłkarze mają zaplanowany m.in. dwie sesje treningowe na orzyskim Orliku oraz zwiedzanie Orzysza i okolic. W niedzielę na stadionie w Ełku dojdzie natomiast do pokazowej konfrontacji niepełnosprawnych piłkarzy z zawodnikami Śniardw Orzysz i Mazura Ełk. Jednym z inicjatorów zgrupowania jest były reprezentant Polski w Ampfutbolu - Maciej Kosiorek. Wydarzenie patronatem objął Burmistrz Orzysza – Zbigniew Włodkowski.

25 kwietnia (sobota) - Boisko Orlik w Orzysz
10:00-12:00 - 1 sesja treningowa
15:00-17:00 - 2 sesja treningowa

26 kwietnia (niedziela) - Stadion Miejski w Ełku
11:00 - mecz Ampfutbol Polska - Śniardwy Orzysz i Mazur Ełk

***********

Ampfutbol jest w Polsce stosunkowo młodą dyscypliną. Drużyna narodowa została utworzona w marcu 2012 roku. Mimo, krótkiego funkcjonowania reprezentanci Polski zdołali już odnotować kilka sukcesów, jak choćby w roku 2014, gdy zostali 4. drużyną świata, podczas mistrzostw rozgrywanych w Meksyku. Przez dwa lata członkiem kadry narodowej był orzyszanin – Maciej Kosiorek, który jednak z powodu odnawiających się kontuzji we września ubiegłego roku zakończył swoją karierę.

Zasady ampfutbolu są zbliżone do tradycyjnej odmiany piłki nożnej. Mecze rozgrywane są wymiarze 2x25 minut z dziesięciominutową przerwą, na boisku o wymiarach 60x30 metrów. Drużyny występują w sześcioosobowych składach. Najważniejszą zasadą jest to, że dyscyplinę tę uprawiać mogą jedynie osoby po jednostronnej amputacji kończyn dolnych, lub z jednostronną wadą wrodzoną. Bramkarze charakteryzują się amputacją, lub wadą wrodzoną jednostronną kończyn górnych. Zawodnicy w polu poruszają się o kulach.

MOSiR Orzysz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB