Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wielkanocna Sonda

2015-04-02 10:00:00 (ost. akt: 2015-04-02 08:43:37)

Marta (Orzysz):
Pewnie, że składamy sobie życzenia na święta Wielkanocne, to już tak tradycja. Po kościele, przed śniadaniem dzielimy się jajeczkiem, kiełbaską i chlebem. Do wszystkich znajomych i rodziny wysyłam wiadomości lub dzwonię. Sama też nie dostaje kartek świątecznych.

Krystyna (Orzysz):
Oczywiście, zawsze przed wielkanocnym śniadaniem składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Zazwyczaj są to życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń.


Marianna (Orzysz):
W mojej rodzinie tradycją jest składanie sobie życzeń w święta. Dzielimy się święconką i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze.

Tomasz (Orzysz):
Ja życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze przez cały rok. Oczywiście w święta dla połowy rodziny czyli dziadków, ciotek i wujków wysyłamy kartki świąteczne, a dla znajomych i kuzynów sms-y wierszyków jest bardzo duży wybór lub piszemy coś od siebie. Przy świątecznym stole składamy życzenia i jak wszyscy dzieli się święconką.

Wojciech (Orzysz):
Nie składamy sobie życzeń. Siadamy do wspólnego śniadania po zjedzeniu poświęconych pokarmów: jajka, chleba i kiełbasy.

Ania (Orzysz):
Po rezurekcji wszyscy siadają do stołu. Babcia jako seniorka rodziny wygłasza życzenia i dzieli się z każdym po kolei jajkiem i kiełbasą.

Andrzej (Orzysz):
Przy świątecznym stole razem z przybyłą rodziną składamy sobie życzenia i dzielimy się święconką. Życzenia od reszty rodziny otrzymujemy raczej sms-ami i tak samo wysyłamy swoje.


Monika (Orzysz):
Wysyłamy sms-y w Wielką Sobotę, albo po śniadaniu wielkanocnym z życzeniami. Przy stole również składamy sobie świąteczne wszystkiego dobrego oraz zdrowia.

Patrycja (Orzysz):
Rodzice i dziadkowie zawsze przygotowują śniadanie. Zanim zaczniemy jeść składamy sobie życzenia i dzielimy się święconką. Kartek wysyłamy mało, albo w ogóle. Teraz najszybciej wysłać sms-a lub e-maila.

Danuta (Orzysz):
Moi rodzice już nie żyją, został tylko brat, który mieszka daleko. Dla niego zawsze na święta dzwonię z życzeniami. Męża rodzina mieszka niedaleko, więc ich odwiedzamy w święta. Wielkanoc spędzam z najbliższą rodziną u siebie, przyjeżdżają dzieci z wnukami. Szykuję tradycyjną polską święconkę, w której są jajka, kiełbaska i wędlina przeze mnie przygotowana, chlebek. Przy stole składamy sobie wspólnie życzenia. Wszystko odbywa się bardzo tradycyjnie: palma w niedziele palmową, pisanki, święconka, praktycznie jak w każdym polskim domu.


Emilia Pejcz (Orzysz):
W święta składamy sobie życzenia przy wspólnym stole, dzieląc się jajeczkiem. Do rodziny i znajomych, których nie będę mogła odwiedzić w Wielkanoc wysyłam życzenia sms-em. Przy okazji składam najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności całej rodzinie i wszystkim znajomym oraz mokrego śmigusa dyngusa.


Wiesław Zyga (Orzysz):
Oczywiście, że składamy sobie życzenia świąteczne. Najczęściej w formie sms-a. Ale również dzwonimy z życzeniami. Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy wszystkim znajomym, przyjaciołom i rodzinie składam najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń.


Agnieszka (Orzysz):
Ja spędzam święta z rodziną. W niedziele Wielkanocną wszyscy wspólnie składamy sobie życzenia. Do rodziny, z którą nie zobaczę się w święta, wysyłam życzenia. Najczęściej za pomocą sms-ów lub telefonicznie. Nie wysyłam do nikogo kartek, chociaż sama bardzo lubię jej dostawać.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB