Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Siedziba Prokuratury w Piszu została przeniesiona!

2015-04-01 13:26:28 (ost. akt: 2015-04-01 13:30:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Od dziś (1 kwietnia) Prokuratura Rejonowa w Piszu oficjalnie zmieniła swoją siedzibę. Z ciasnego budynku przy ulicy Lipowej przeniosła się do stojącego w centrum miasta ratusza.

Tak naprawdę w nowym miejscu jesteśmy od poniedziałku 30 marca, ale oficjalnie funkcjonujemy w nim od środy. Dzięki przeprowadzce zwiększyliśmy swoją powierzchnię o 50%. Zajmujemy część parteru i pierwsze piętro ratusza. Poprzednia nasza siedziba nie spełniała wymagań jeśli chodzi o budynki użyteczności publicznej. Według norm BHP korytarze powinny mieć co najmniej 1,20 metra szerokości, tymczasem były one nieco węższe. Często stały na nich osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa, których pilnowali policjanci. Utrudniało to wewnętrzną komunikację i komfort obsługi interesantów — uważa Rafał Kulągowski, szef Prokuratury Rejonowej w Piszu. — Do tej pory brakowało nam pomieszczenia przeznaczonego na magazyn dowodów rzeczowych. Musieliśmy je przetrzymywać w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Poza tym ważne akty w prowadzonych przez nas sprawach przechowywaliśmy w ciasnych piwnicach. Teraz mamy archiwum z prawdziwego zdarzenia, więc wszystkie dokumenty możemy odpowiednio zabezpieczyć — cieszy się prokurator. To nie jedyne rozwiązania, które mając ułatwić pracę śledczym. — Kolejne nowości to wyposażona w lustro weneckie sala okazań oraz pokój przesłuchań. Systemy informatyczne i telefony zostały już podłączone, tak więc remont i przeprowadzkę możemy uznać za zakończoną — dodaje Rafał Kulągowski.

Decyzję o modernizacji zabytkowego ratuszu i przeniesieniu do niego piskiej prokuratury podjęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. To ona pokryła koszt generalnego remontu obiektu, który władze powiatowe w Piszu przekazały wojewodzie. W rezultacie popadający w ruinę obiekt odzyskał swój dawny blask. Wymieniony został nie tylko dach, ale także m.in. elewacja zewnętrzne, instalacje elektryczna, ściany, schody i podłogi. Nad całością renowacji czuwał konserwator zabytków. W odnowionym gmachu prokuratura pracować będzie w dotychczasowych godzinach urzędowania, czyli od godz. 7.30 do 15.30.

K.P.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB