Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Drogówka jest już przygotowana na Wielkanoc

2015-04-01 09:55:23 (ost. akt: 2015-04-01 09:56:48)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Jak przygotować się do wyjazdów świątecznych? Jak uniknąć niepotrzebnych stresów na drodze? Jak bezpiecznie spędzić nadchodzący czas? Policjanci drogówki tradycyjnie radzą i przygotowują się do działań „Bezpieczny weekend- Wielkanoc”.

Policyjna akcja „ Wielkanoc” jest już tradycją. Jak co roku policjanci drogówki wyruszą na drogi regionu, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Natężenie ruchu wzrośnie - policjanci na bieżąco będą monitorować jego płynność, tak by drogi pozostawały przejezdne.

Czas wyjazdów, czas powrotów
Największego natężenia ruchu można spodziewać się w piątkowe popołudnie, kiedy większość kierowców wyruszy w trasę. Każdy chce jak najszybciej zacząć świętowanie. Niestety często właśnie pośpiech jest przyczyną wypadków.

Do podróży należy się odpowiednio przygotować, zadbać o auto- sprawdzić płyny eksploatacyjne, stan hamulców, wycieraczek, nie zmieniać jeszcze opon na letnie. Kierowcy muszą sprawdzić do kiedy ważne jest OC pojazdu i jego badanie techniczne. Równie ważne jest rozmieszczenie bagaży w pojeździe. Warto pamiętać, że nic w samochodzie nie może leżeć „luzem”. W przypadku zdarzenia drogowego nawet książka, butelka z wodą mogą poważnie zranić osoby poruszające się autem.

Niektórzy będą mieli do pokonania bardzo długie dystanse. Oprócz odpowiedniego przygotowania pojazdu warto zadbać o komfort pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych. By dzieci się nie nudziły, trzeba zapewnić im rozrywkę - gry, książeczki, zabawki pomogą dzieciom przetrwać długą, nużącą podróż.

Świąteczny poniedziałek to nie tylko Śmigus Dyngus, ale także czas powrotów do domu. Warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości można podejść do najbliższej komendy Policji i rozwiać je. Podczas świąt Bożego Narodzenia jednostki Policji przeżywały prawdziwe oblężenie- wiele osób chciało sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę.

Więcej patroli, więcej kontroli
Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z videorejestratorami i laserami mierzącymi prędkość będą nadzorować ruch na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę skupią na przekroczeniach prędkości, co więcej, nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. Nie warto się więc śpieszyć - oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów - nie zapinamy ich dla uniknięcia mandatu, robimy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierowców.

Śmigus dyngus tak, ale z rozsądkiem
Lany poniedziałek ma swoich zwolenników, ale także zagorzałych przeciwników. Mimo, że to tradycja, policjanci będą reagować na wszelkie zachowania, które mogą sprowadzić zagrożenie w ruchu drogowym. Pod żadnym pozorem, ani też dla żartu nie należy oblewać wodą jadących aut. Takie zachowanie może być bardzo niebezpieczne, więc należy liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Zwolennicy tradycji mogą zostać ukarani przez policjantów mandatem, jeśli w ferworze zabawy spowodują zagrożenie bezpieczeństwa ruchu.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB