Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Policja apeluje o ostrożność i ostrzega przed oszustami oferującymi darmowy masaż

2015-03-31 11:23:22 (ost. akt: 2015-03-31 11:25:06)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policja ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą „na masażystę” Sprawcy dzwonią i proponują masaż w miejscu zamieszkania informując, że wszystkie koszty związane z zabiegiem pokrywa miasto. Takie telefony otrzymało już kilku mieszkańców piskiej gminy. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

Oszuści zaczynają od tego, że dzwonią na numer stacjonarny i podczas rozmowy starają się ustalić, czy osoba, z którą rozmawiają, jest starsza i mieszka sama. Gdy zbiorą potrzebne informacje, proponują usługi masażu w miejscu zamieszkania twierdząc, że wszystkie koszty związane z zabiegiem pokrywa gmina. Ma to odwrócić uwagę właściciela mieszkania, by potem wykorzystując jego nieuwagę ukraść wartościowe rzeczy. Jeśli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji, powinien natychmiast zawiadomić policję.

Pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą, byśmy nie stali się ofiarą oszustów. Dorośli, szczególnie osoby starsze często o niej zapominają, w wyniku własnej łatwowierności. Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane. Pamiętajmy też, że telefoniczne podszywanie się oszustów za urzędników państwowych, w tym również policjantów, jest celowym działaniem przestępców, którzy w ten sposób chcą zapewnić o swojej wiarygodności i wzbudzić zaufanie.

W przypadku otrzymania takiego telefonu zawsze należy:

· skontaktować się osobiście z osobą, podającą się za naszego krewnego,

· nigdy nie ulegać presji czasu, którą wywierają oszuści,

· potwierdzić informację u innych członków naszej rodziny.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast zadzwońmy na policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.


KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB