Wtorek, 11 maja 2021. Imieniny Igi, Mamerta, Miry

Finał turnieju halowej piłki nożnej

2015-03-27 22:50:03 (ost. akt: 2015-03-28 02:25:27)

Autor zdjęcia: K. P.

W mijającym tygodniu rozegrano decydującą walkę o Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych. Reprezentacje orzyskich szkół uplasowały się na czwartym i szóstym miejscu.

Gimnazjaliści z Orzysza, którzy w czwartek 26 marca byli gospodarzami finałowego turnieju szkół gimnazjalnych, zmagania ukończyli na czwartym miejscu. Na swoim koncie zapisali dwie wygrane: z Windą i Prątnicą oraz remis z późniejszymi mistrzami – Wieliczkami. Dwukrotnie lepsi okazali się rywale z Narzymia oraz Lidzbarka Welskiego.
W ostatnim meczu z drużyną z Lidzbarka zespół prowadzony przez Krzysztofa Sochaczewskiego, szansę na medal przekreślił jedną i jedyną bramką strzeloną przez rywali z rzutu karnego .

Nieco gorzej w finałowym turnieju szkół podstawowych wypadli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orzyszu, którzy na decydującą fazę walki o medale udali się do Rybna, w powiecie działdowskim. Zespół prowadzony przez Marka Dancewicza zdołał wywalczyć tylko jeden punkt po remisie z Mikołajkami i rywalizację ukończył na szóstym miejscu. Lepsi od reprezentantów orzyskiej podstawówki okazali się natomiast gracze z Lubawy, Reszla, Rybna i Nidzicy.

Do walki o medale wśród szkół podstawowych stanęły 34 drużyny, natomiast w kategorii gimnazjów rywalizowało 38 zespołów z terenu Warmii i Mazur.

Sam fakt udziału w finałowych turniejach, do których zakwalifikowało się po sześć najlepszych zespołów w województwie czyni ze wszystkich uczestników zwycięzców.

Wszystkim drużynom oraz ich trenerom gratulujemy sportowej postawy, ogromnego zaangażowania oraz zachowania w myśl zasad fair-play.

Szkoła Podstawowa w Orzyszu: Jakub Urbański, Miłosz Sztachański, Kacper Statkiewicz, Dawid Grądziel, Dominik Narucki, Paweł Pszczółkowski, Michał Głażewski, Filip Niemczynowicz, Seweryn Stachniak, Piotr Bańkowski, Norbert Wyrwicz, opiekun: Marek Dancewicz

Gimnazjum w Orzyszu: Oliwier Andrasiak, Bartłomiej Arnista, Kamil Opacki, Mateusz Marzec, Krzysztof Niksa, Adrian Ogonowski, Dawid Kleczkowski, Wojciech Modzelewski, Damian Zach, Przymysław Zach, opiekun: Krzysztof Sochaczewski

Drużyny finału w kategorii gimnazjum:
- Orzysz,
- Wieliczki,
- Prątnica,
- Narzym,
- Barciany,
- Lidzbark Welski.

Drużyny finału w kategorii szkoła podstawowa (hala w Rybnie):
- Lubawa,
- Reszel,
- Nidzica,
- Orzysz,
- Rybno,
- Mikołajki.


K. P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB