Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym karta rowerowa i motorowerowa 2015

2015-03-27 14:30:30 (ost. akt: 2015-03-27 15:14:51)

Autor zdjęcia: A. Ch.

Gminny konkurs dla uczniów „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym karta rowerowa i motorowerowa 2015” odbył się w tym roku 27 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Okartowie. Zawitały do nas drużyny ze wszystkich szkół gminy.

Gośćmi turnieju byli Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Zastępca Burmistrza Leszek Gryciuk. Burmistrz Zbigniew Włodkowski przywitał wszystkich uczniów, życzył sukcesów i zakwalifikowania się do następnego etapu turnieju.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze i podstawach udzielania pierwszej pomocy. Pierwszą konkurencją był test, w którym każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W następnej konkurencji uczniowie wykazali się sprawnością w jeździe na rowerze.

Na zakończenie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gminę w etapie powiatowym będą reprezentowały szkoły, które w ogólnej klasyfikacji zajęły pierwsze miejsca: Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego w Orzyszu w składzie – Zuzanna Dyguda, Maria Berger, Jan Smakosz, Bartłomiej Słapiński oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu w składzie – Marcin Smakosz, Piotr Dawidowicz, Adrian Miązek.

Życzymy wszystkim powodzenia i zakwalifikowania się do wojewódzkiego konkursu BRD.

Beata JażdżewskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB