Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

3- latek spacerował bez butów i kurtki

2015-03-16 10:05:46 (ost. akt: 2015-03-16 10:13:08)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci interweniowali wobec niespełna 3-letniego chłopca, który wyszedł niepostrzeżenie z domu i szedł chodnikiem w stronę jezdni. W tym czasie jego matka zajęta była rozmowa z babcią. Dzieckiem, które szło bez butów i kurtki, zainteresowała się przechodząca kobieta, która o zdarzeniu poinformowała Policję.

W niedzielne południe policjanci patrolujący jedną z ulic miasta Pisza zauważyli machającą do nich kobietę trzymającą dziecko na ręku. Zgłaszająca powiedziała funkcjonariuszom, że idąc zauważyła małego chłopca, który szedł chodnikiem w stronę jezdni, więc go zatrzymała. Dziecko było bez opieki. Chłopczyk szedł bez butów i bez kurtki. Stąd kobieta zainteresowała się malcem.

Policjanci próbowali nawiązać rozmowę z chłopczykiem ustalając, gdzie on mieszka. Dziecko wskazało konkretny blok znajdujący się w pobliżu. Funkcjonariusze poszli z chłopcem we wskazana stronę. Tam z mieszkańcami budynku ustalili, gdzie chłopczyk mieszka. Gdy dotarli na miejsce w mieszkaniu zastali babcię oraz matkę dziecka, która przyznała się, że to ona sprawuje opiekę nad synem. W trakcie dalszej rozmowy policjanci ustalili, że niespełna 3-letni chłopiec przyszedł ze swoją mamą w odwiedziny do babci. Gdy panie sobie rozmawiały dziecko samo wyszło z mieszkania. Wszystko wskazuje na to, że kobieta nie zabezpieczyła właściwie drzwi i nie usłyszała, kiedy synek wyszedł na zewnątrz. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości matki. Kobieta była trzeźwa.

Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz kobiety, która zauważyła i zainteresowała się chłopcem, dziecku nic się nie stało. .

Policja przypomina, że rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do szczególnego sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem do lat 7, w przeciwnym razie za popełnione wykroczenie grozi kara grzywny.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB