Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Sonda Uliczna

2015-03-13 10:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 14:30:57)

Czy robią Państwo porządki wiosenne?


Małgorzata Narucka:
Ja przygotowuję się do porządków wiosennych. Prace będą związane z trzepaniem dywanów, myciem okien, przewietrzeniem pomieszczeń. W ogrodzie nie mam żadnych prac, bo nie mam ogrodu.Krystyna (Orzysz):
Robię przegląd ubrań, piorę, prasuję i układam wszystko w zgrabną kostkę.

Marzena (Orzysz):
Porządki wiosenne łączę ze sprzątaniem na święta wielkanocne. Mycie okien, zmiana firanek, wycieranie kurzy, mycie podłóg i tak dalej. Ogrodem zajmuje się mąż, który przycina gałązki, zdejmuje zimowe osłony na krzewach oraz grabi trawnik.

Jan (Orzysz):
W domu i na podwórku z porządkami czekamy aż będzie świeciło słońce. Najczęściej jest to czas przed świętami. I te porządku przypominają przedświąteczne niż wiosenne.

Zofia(Orzysz):
Ja nie mam siły na mycie okien czy wieszanie firanek. Jeżeli dzieci lub wnuki mi pomogą, a przeważnie tak jest, na święta jest czysto i świeżo. Porządki wiosenne dla mnie są symbolem zbliżających się świąt.

Tadeusz (Orzysz):
Uwielbiam prace w ogrodzie. Gdy śnieg znika i odkrywa rośliny oraz gdy zbliża się czas przycinania gałązek i przekopywania ziemi, wtedy czuję, że żyję ….. Niesamowite wrażenie wrobi na mnie oglądanie przyrody, która rodzi się ze snu zimowego, zaczyna nabierać kolorów i zmienia krajobraz. Nie ma nic piękniejszego niż wiosna.

Janina (Orzysz):
Razem z mężem i dziećmi staramy się odświeżyć dom i ogród. Zabieramy się do tradycyjnego mycia okien, zmiany firanek, pościeli, przebiórki ubrań – czyli wyniesienia zimowych i zrobienia miejsca na wiosenne. Pewnie u każdego wygląda to podobnie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB