Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

„Nie wracajmy jeszcze na ziemię” – liryczno-muzyczne spotkania z Jarosławem Chojnackim

2015-03-12 13:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 12:24:32)
Recital z okazji Dnia Kobiet - Jarosław Jar Chojnacki swoim występem poruszył całą widownię

Recital z okazji Dnia Kobiet - Jarosław Jar Chojnacki swoim występem poruszył całą widownię

Autor zdjęcia: J.P.

Miłość, śmierć, przemijanie, kobieta – to tylko część tematów poruszanych przez Jarosława Jara Chojnackiego podczas recitalu z okazji Dnia Kobiet. Występ niezwykle utalentowanego wokalisty i jednego z najlepszych interpretatorów piosenki literackiej przyciągnął do orzyskiego Caritasu ponad sto pięćdziesiąt pań.

Jarosław Jar Chojnacki gościł w gminie Orzysz już kilkakrotnie. Recital z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego i Dom Kultury w Orzyszu, można jednak uznać za spotkanie szczególne. Wokalista, obdarzony niezwykle silnym i poruszającym głosem, wzbogaconym charyzmatyczną grą na gitarze, wprowadził panie w niezwykły świat poezji śpiewanej. Wiersze, często nostalgiczne, skłaniały do refleksji i zadumy nad własnym życiem. Niemal każda z pań miała możliwość odnalezienia w utworach Chojnackiego części własnych doświadczeń. Niezwykły kontakt z publicznością, pomimo trudnej tematyki piosenek sprawił jednak, że spotkanie wywołało uśmiech na twarzy każdej kobiety. Gdyby nie kobiety świat byłby piękniejszy ¬– podkreślał artysta – z kobietami jest jednak o wiele bogatszy.


W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, burmistrz Zbigniew Włodkowski, starosta Marek Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Myka oraz naczelnik Robert Kamiński. Panowie złożyli wszystkim zebranym paniom życzenia, a po spotkaniu wręczyli kwiaty i zaprosili na poczęstunek. Był on idealną okazją do rozmowy i wymiany wrażeń po emocjonującym koncercie.

J.P.

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Myka, Wicestarosta Marek Wysocki, Naczelnik Robert Kamiński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB