Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Uważajcie na OSZUSTA!!! Grasuje po Orzyszu!

2015-02-23 15:31:52 (ost. akt: 2015-02-23 21:48:33)
Obrazem jest ilustracją do tekstu

Obrazem jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Na terenie miasta Orzysz, a być może i całej gminy, grasuje oszust, który licząc na dobroć naszych mieszkańców, chce wyłudzić od nich pieniądze, bądź okraść ich mieszkania.

Odpowiednie służby zaalarmowała jedna z długoletnich mieszkanek Orzysza, do której mieszkania zapukał nieznany jej mężczyzna. Powiedział on kobiecie, że działa z polecenia Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego, który przygotował dla osób ze znacznym stażem pożycia małżeńskiego nagrody w wysokości 10.000 zł, ale, aby otrzymać te pieniądze, potrzebny jest „wkład własny”. Spytał się, czy ma ona przy sobie jakieś środki pieniężne. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej, poprosił, aby starsza pani pokazał mu banknoty. Kobieta, przekonana o tym, że mężczyzna jest wysłannikiem Urzędu Miasta, zgodziła się na to i udała się do drugiego pokoju w celu wyjęcia ze swojej skrytki pliku banknotów.

Mimo, iż mężczyzna nie wziął od kobiety pieniędzy, jej czujność wzbudził fakt, że na stole, przy którym siedzieli, leżały klucze do mieszkania, które można było odbić w odpowiednim materiale plastycznym, aby potem je dorobić.

Zaalarmowana mieszkanka Orzysza, zaraz po wizycie nieznajomego, udała się po informacje do źródła, czyli do Urzędu Miasta. Tam poinformowano ją, że żadna z tego typu akcji nie jest prowadzona przez Urząd, a tym bardziej przez Burmistrza Włodkowskiego. Wiceburmistrz Leszek Gryciuk, z którym poszkodowana rozmawiała, polecił kobiecie udać się na Policję i złożyć zeznanie, ponieważ wizytę złożył jej z pewnością oszust, która teraz będzie mógł próbować włamać się do jej mieszkania.

Bardzo prawdopodobne, że mężczyzna próbuje nie tyle wyłudzić pieniądze, co uzyskać dostęp do naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W czasie niezapowiedzianych wizyt może on również dokonać rozpoznania w rozkładzie pomieszczeń oraz dowiedzieć się, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.

Urząd Miasta ostrzega przed grasującym oszustem i prosi o to, aby nikt nie wpuszczał do swych mieszkań osób obcych, nawet jeżeli przedstawiają się jako wysłannicy władz. W razie zauważenia osoby, która zachowuje się podejrzanie, prosimy kontaktować się z Policją!
Dyżurny Komisariatu Policji w Orzyszu: (87) 425-43-30

A. R.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB