Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Cel? Zniesienie kar za nadprodukcję mleka i zmiana ustawy o szacowaniu szkód łowieckich!

2015-02-19 20:20:09 (ost. akt: 2015-02-19 20:39:59)
Protestujący nie tylko blokowali drogi, ale również wywieszali plakaty, trzymali transparenty

Protestujący nie tylko blokowali drogi, ale również wywieszali plakaty, trzymali transparenty

Autor zdjęcia: pisz.wm.pl

Z takimi postulatami rolnicy wyszli dziś na ulice Pisza. Strajk rozpoczął się o godz. 10. przy ul. Grunwaldzkiej i trwał do późnych godzin popołudniowych.

Od wielu lat zwracamy uwagę rządu na nasze problemy. Do tej pory, władza nic z tym nie zrobiła. Solidaryzujemy się z protestującymi w Warszawie rolnikami — tłumaczyli wzburzeni protestujący.

W trakcie strajku rolnicy przepuszczali kierowców co 15 minut, a sytuację miały ratować zorganizowane przez Policję objazdy — samochody osobowe kierowane były na Wąglik i Snopki, a ciężarówki na Wiartel i Szeroki Bór.

Protest rozpoczął się o godz. 10 i trwał do godz. 15. Rolnicy blokowali okolice ronda im. Lecha Kaczyńskiego i przejścia dla pieszych przy ul. Gizewiusza. Z rolnikami w kontakcie był zarząd Samoobrony na Warmii i Mazurach. To flagi właśnie tego ugrupowania nosili protestujący w swoich rękach podczas blokady drogi.

To nie jest nasza pikieta, ale rolnicy z Pisza i okolic postanowili samodzielnie zebrać się i zaprotestować. Jesteśmy z nimi w kontakcie i popieramy ich działania. Samoobrona planuje teraz kolejny protest w Warszawie — skomentował dzisiejsze wydarzenie przewodniczący Samoobrony na Warmii i Mazurach Edward Wysocki.
Czy uważacie, że rolnicy dobrze robią strajkując?
Tak, popieram strajki.
54.55%
Nie, do niczego to nie prowadzi.
18.18%
Popieram postulaty rolników, ale przeszkadzają mi strajki.
22.73%
Nie mam zdania.
4.55%

Przypomnijmy, że jest to już kolejna pikieta rolników z Warmii i Mazur — wcześniejsze odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim, Mrągowie i Olsztynie.
A.R.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mario J #1671235 | 46.112.*.* 21 lut 2015 09:53

    Rolnicy strajkują wychodząc czy wyjeżdżając na ulice miast i uważają że dobrze robią utrudniając niewinnym kierowcom pracę.Teraz dam pytanie dla tych rolników.Czy chcielibyście aby ludzie z miasta blokowali wasze wsie i dojazdy do waszych domów? W miastach dużo firm,zakładów,sklepów bankrutuje i zamyka przeważnie z powodu dużych obciążeń podatkowych i składek ZUS-owskich.My w mieście prowadząc działalność gosp.co miesiąc do ZUS-u płacimy około 1.100 zł,a Wy rolnicy płacicie około osiem razy mniej.Płacicie kwartalnie około 400 zł.Żądacie trochę za dużo i uważajcie bo co za dużo to nie zdrowo.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)