Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Spotkanie Burmistrza Orzysza z lokalnymi przedsiębiorcami

2015-02-19 09:58:00 (ost. akt: 2015-02-19 10:10:20)
Podczas spotkania burmistrz Zbigniew Włodkowski podziękował tym, którzy zaangażowali się w organizację Wigilii Gminnej

Podczas spotkania burmistrz Zbigniew Włodkowski podziękował tym, którzy zaangażowali się w organizację Wigilii Gminnej

Autor zdjęcia: UM Orzysz

Jeszcze przed listopadowymi wyborami Zbigniew Włodkowski zapowiadał, że jeśli zostanie burmistrzem Orzysza, wesprze swoimi działaniami na grupę, która w Orzyszu była do tej pory zaniedbana.

Chodzi oczywiście o lokalnych przedsiębiorców, którzy do tej pory często skarżyli się na brak możliwości rozwoju i wsparcia ze strony władzy.

Kluczem do sukcesu jest wspólne działanie
Kluczem do porozumienia i sukcesu są przede wszystkim rozmowy i ustalenie priorytetów oraz planu działania, dlatego też w poniedziałkowe popołudnie (16 lutego) w sali widowiskowo-sportowej Burmistrza Włodkowski spotkał się z orzyskimi przedsiębiorcami. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych przez Burmistrza spotkań, będące jedną z form dialogu między władzą samorządową a lokalnym środowiskiem. Celem serii spotkań jest wymiana dotychczasowych doświadczeń i zdobycie wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju orzyskich firm oraz małej, średniej i dużej przedsiębiorczości na naszym terenie.

Do inwestycji trzeba zachęcić
Prowadzący spotkanie Zbigniew Włodkowski Poruszył na spotkaniu m.in. zagadnienia związane z lokalnym rynkiem pracy oraz perspektywami jego rozwoju:
- Bezrobocie możemy rozwiązać tylko w pewien sposób, kształtując świadomość o tym, że na terenie powiatu jest firma, która nazywa się mała i średnia przedsiębiorczość.
Burmistrz nawiązał też do kwestii związanych z zagospodarowaniem terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stworzeniu lokalnego systemu zachęt dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów.


Wygląd też się liczy
Do Orzysza przyciągać należy również i turystów, dlatego warto zadbać o atrakcyjny wygląd miasta. Oczyszczenie rzeki Orzyszy, zagospodarowanie terenów wzdłuż niej, odkupienie i zagospodarowanie Hotelu Mazury, utworzenie środowiskowego domu samopomocy dla osób starszych, stworzenie nowej oferty imprez kulturalno–sportowych na najbliższy sezon letni – te działania mają nie tylko zachęcić przyjezdnych do spędzania czasu w Orzyszu, ale również mieszkańcom dać komfort życia w zadbanym i dobrze prosperującym mieście.
Proponowane zmiany pociągną za sobą pewne koszty, ale i o tym urzędnicy już pomyśleli. W celu ograniczenia wydatków m. in. utworzony zostanie zespół szkolno-przedszkolny. Zmienią się również niektóre aspekty funkcjonowania gminy i wprowadzone zostaną zmiany do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu.

Spotkania „przedsiębiorcy-samorząd” to strzał w 10!
Na poniedziałkowe spotkanie przybyło wielu przedsiębiorców, a ich zaangażowanie w dyskusję świadczy o żywym zainteresowaniu stworzeniem nowej formy współpracy z naszym gminnym samorządem. Oprócz dyskusji, podczas spotkania Burmistrz podziękował kilkunastu orzyskim przedsiębiorcom, którzy w sposób osobisty zaangażowali się w organizację zeszłorocznej Gminnej Wieczerzy Wigilijnej.
Na zakończenie spotkania odbyło się zebranie założycielskie orzyskich przedsiębiorców, podczas którego podjęli oni decyzję o utworzeniu stowarzyszenia, które ma pomóc w lepszej organizacji działań i pozyskiwaniu środków na rozwój.

A. R.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Włodkowski

Ocena: 30.77% (13 głosów)

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanko w Orzyszu #1672160 | 195.117.*.* 22 lut 2015 17:48

    Obowiązujący trend jest taki, że robić zdjęcia może każdy, nie należy zatrudniać specjalistów, bo to kosztuje, a trzeba oszczędzać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkanka Orzysza #1671082 | 80.50.*.* 20 lut 2015 22:33

    Witam. Miło, że Pan Burmistrz spotykał się z Przedsiębiorcami Orzysza, ale zastanawia mnie dlaczego zarówno na stronie Obywatela, jak i na stronie Orzysza nie widać Przedsiębiorców, a raczej może widać ich plecy -, natomiast zdjęcia pokazują nam twarze Panów : Burmistrza, Przewodniczącego itp. Nie twierdzę, że te twarze są nie miłe do popatrzenia, ale chyba zgodzimy się wszyscy, że nie o to tu chodzi. - Gdzie są twarze Przedsiębiorców , jakże ważne na tym spotkaniu... chyba się nie mylę? A może jestem w błędzie...Ciekawa jestem, czy ktoś odpowie mi na tak proste pytanie, bo już kilkakrotnie pisałam, ale moje uwagi nie zasługują chyba na jakikolwiek komentarz. Trudno, ale jednocześnie przykro, że tak dużo w naszym mieście jest niestety zakłamania i pruderii, a miało być tak fajnie. Gdzie więc są te obietnice o lepszej przyszłości? Ja również głosowałam na Pana Panie Burmistrzu, ale niestety, na razie jestem nie pocieszona. Poczekam jeszcze, chociaż szczerz mówiąc coraz bardziej jestem zaniepokojona. Zdaję sobie sprawę , ze rola Pana jest trudna, ale po co wiec było tyle obiecywać?... Na zasadzie - Obiecane- Wykonane, bo my, mieszkańcy PAMIĘTAMY. Pozdrawiam i życzę powodzenia i roztropności.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz