Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu piskiego

2015-02-17 09:06:20 (ost. akt: 2015-02-17 09:09:04)
Policjanci przeprowadzają częste kontrole kierowców za pomocą alkomatów

Policjanci przeprowadzają częste kontrole kierowców za pomocą alkomatów

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W trakcie ostatniego weekendu na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierujących. Wszyscy to kierowcy pojazdów jadących na tzw. „podwójnym gazie” Najbardziej nietrzeźwym kierowcą okazał mieszkaniec gminy Ruciane – Nida, który miał ponad 2 promile.

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu piskiego .We wszystkich przypadkach to kierowcy pojazdów jadących na tzw. „podwójnym gazie” Niechlubnym rekordzistą był mieszkaniec gminy Ruciane – Nida, którego policjanci zatrzymali w sobotnie popołudnie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę policjanci na terenie Orzysza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Golf. Mieszkaniec gminy Orzysz miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nieco mniej miał 25 letni mężczyzna, który prawo jazdy miał zaledwie kilka miesięcy. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat i utratę prawa jazdy nawet na okres 10 lat.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB