Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł prąd i uprawiał konopie indyjskie

2015-02-06 12:16:08 (ost. akt: 2015-02-06 12:22:36)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci na terenie gminy Pisz na poddaszu budynku mieszkalnego ujawnili ponad 50 sadzonek konopii indyjskich. 56-latek do którego należała uprawa posiadał również blisko 60 g susz roślinnego – prawdopodobnie marihuany. Jak się okazało mężczyzna dla celów produkcyjnych kradł prąd. Usłyszał już zarzut kradzieży energii elektrycznej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę około godziny 18 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników Zakładu Energetycznego, iż jeden z mieszkańców gminy Pisz posiada nielegalne podłączenie do sieci energetycznej oraz prawdopodobnie posiada w domu uprawę roślin konopii indyjskich.
W trakcie wykonywanych czynności policjanci wydziału kryminalnego w pomieszczeniu na poddaszu budynku mieszkalnego ujawnili uprawę konopii indyjskich. Ściany pomieszczenia obklejone były folią aluminiową oraz wyposażone w urządzenia wentylacyjne, grzewcze oraz stacje pogodowe. Funkcjonariusze ujawnili tam 51 sadzonek konopii indyjskich w plastikowych doniczkach. Jak się okazało uprawa ta należała do 56-letniego mieszkańca gminy Pisz. Następnie podczas przeszukania posesji ujawnili również plastikowe wiaderko z reklamówką w której znajdowało się 60 g suszu roślinnego.


Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że ujawniony susz roślinny to najprawdopodobniej marihuana.

Mężczyzna do celów produkcyjnych kradł prąd. Został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.


56-latek usłyszał już zarzut kradzieży energii elektrycznej. Natomiast w sprawie uprawy i posiadania marihuany prowadzone są czynności wyjaśniające. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB