Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Piscy policjanci podsumowali rok 2014

2015-02-02 09:53:31 (ost. akt: 2015-02-02 10:00:49)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W piątek 31 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz zaproszonych gości. Tym samym policjanci podsumowali pracę za rok 2014. Przełożeni omówili stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu oraz efekty pracy Piskich policjantów. Zostały przedstawione także plany i priorytety na 2015 rok.

W piątek w piskiej komendzie odbyła się roczna odprawa Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, podinsp. Dariusza Pielocha z podległymi funkcjonariuszami. W podsumowaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Adam Kall, przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Piszu, prokurator Daniel Guzek, Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski oraz Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki.

Komendant Powiatowy Policji docenił wkład i zaangażowanie podległych policjantów w poprawę bezpieczeństwa. Podziękował także za współpracę i pomoc wszystkim przedstawicielom samorządów. Dane statystyczne wyników osiągniętych w 2014 roku potwierdzają bardzo wysoki poziom zaangażowania piskich funkcjonariuszy na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w całym powiecie. Przełożeni zwrócili uwagę między innymi na zwiększony poziom wykrywalności przestępstw, który w roku 2014 osiągnął wynik 71,6, czyli wyższy niż rok temu ( 64,6 ). Zmniejszyła się też liczba wypadków drogowych w naszym powiecie. W ubiegłym roku na drogach powiatu piskiego doszło do 46, czyli 9 mniej niż rok temu. Zaprezentowane podczas odprawy dane statystyczne wskazują na to, że miniony rok był rokiem trudnym, obfitującym w wiele różnorodnych poważnych zdarzeń kryminalnych, z którymi policjanci doskonale sobie poradzili. Za to wszystko Komendant podziękował swoim podwładnym.

Podczas odprawy zostały również przedstawione zamierzenia na rok bieżący. Do priorytetów należeć będą m.in.: zwiększenie liczby kontroli drogowych celem eliminacji nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców, którzy w sposób rażący naruszają przepisy ruchu drogowego. Założeniem na rok 2015 jest także dalsze zwiększanie liczby zatrzymań sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz reagowanie na najdrobniejsze przejawy łamania prawa.

Komendant omówił także sprawy dotyczące remontu piskiej komendy. Podkreślił bardzo dobrze układającą się współpracę naszej jednostki i podległych komisariatów z lokalnymi samorządami oraz podziękował im za wsparcie finansowe.

Prokurator Daniel Guzek poparł postulat utworzenia monitoringu w naszym mieście, który ułatwiłby i uskutecznił pracę Policji. Podsumował również współpracę w roku 2014. Ocenił ten rok jako trudny, ale udany. Na koniec podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w prowadzonych postępowaniach.

Na koniec Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował policjantom za osiągnięte wyniki i życzył jeszcze lepszych osiągnięć w roku 2015.

KPP w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB