Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

W Piszu Straż Miejska zostaje

2015-01-31 08:23:46 (ost. akt: 2015-01-31 10:51:36)

Autor zdjęcia: portalgizycko.pl

Radni gminy Pisz nie zgodzili się na rozwiązanie Straży Miejskiej. Z wnioskiem o likwidację tej formacji wystąpił burmistrz pan Andrzej Szymborski. Swoją decyzję argumentował koniecznością szukania oszczędności z powodu zadłużenia miasta.

Burmistrz Pisza w piątek 30 stycznia podczas sesji rady miejskiej przedstawił projekt uchwały o rozwiązaniu straży miejskiej. Pomysł ten poparło siedmiu radnych, jedenastu zagłosowało przeciwko odwołaniu strażników. Jeden członek rady wstrzymał się od głosu.

Taka jest wola rady — komentował tuż po głosowaniu Andrzej Szymborski — Ja będę wykorzystywał swoje uprawnienia i dalej szukał oszczędności na swój sposób. Warunkiem koniecznym jest znalezienie ponad 700 tysięcy złotych w budżecie. Skoro rada uznała, że nie będzie to kosztem straży, wobec tego będzie to kosztem i straży i innych jednostek podległych gminie.

Kazimierz Podsiad, komendant Straży Miejskiej w Piszu, cieszy się z wyniku głosowania: — Nie ekonomia, a człowiek wziął górę, bo to człowiek jest najważniejszy. Radni wzięli sobie to do serca, więc trudno się nie cieszyć. Straż miejska pracuje i będzie dalej pracowała. W jakim to teraz będzie zakresie i składzie osobowym zadecyduje burmistrz.

Piska straż istnieje od grudnia 2008 r. W tym czasie podjęła ponad 15 tys. różnego rodzaju interwencji oraz przeprowadziła 1,4 tys. wspólnych patroli z policją.

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piszanka #1656204 | 217.99.*.* 5 lut 2015 07:58

    panie burmistrzu jak Podsiad taki mądry i radni to niech wskażą komu można zabrac żeby budzet zamknac.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz