Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Spokojna i bezpieczna noc sylwestrowa w powiecie piskim

2015-01-02 05:30:25 (ost. akt: 2015-01-02 05:37:38)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Noc sylwestrowa to jedyna taka noc w roku. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwali piscy policjanci. Funkcjonariusze interweniowali tej nocy jedynie 15 razy. Tylko jedna interwencja dotyczyła zakłócenia ciszy nocnej. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Czterech mężczyzn spędziło tę wyjątkową noc w policyjnym areszcie. Miniony sylwester uznać należy za wyjątkowo spokojny i bezpieczny.

Piscy policjanci w noc sylwestrową w szczególny sposób dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Tej nocy funkcjonariusze przeprowadzili jedynie 15 interwencji. Wśród nich była tylko jedna dotycząca zakłócenia ciszy nocnej. Mieszkaniec bloku zgłosił oficerowi dyżurnemu, że w mieszkaniu obok jest zbyt głośno. Policjanci potwierdzili, że u sąsiada głośno grała muzyka. Mężczyzna został pouczony i zobligowany do jej ściszenia. Nocą funkcjonariusze przeprowadzili 5 interwencji domowych w trakcie, których dochodziło do awantur między domownikami. Czterech najbardziej agresywnych mężczyzn zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

W sylwestrową noc funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W ten sposób ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich zatrzymany został na terenie gminy Pisz. 38-letni mężczyzna jadący pojazdem marki Daewoo Matiz kierował autem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący powiedział, że około dwóch godzin wcześniej wypił piwo i szklankę wina. Dużo więcej musiał wypić 46-letni mieszkaniec gminy Ruciane Nida. Mężczyzn jadący pojazdem marki Renault został zatrzymany do kontroli drogowej w Rucianem Nidzie. Ten kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości obu kierującym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Noc sylwestrową należy uznać za wyjątkowo spokojną i bezpieczną na terenie powiatu piskiego.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB