Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Kamizelki dla rowerzystów w ramach policyjnej akcji „NURD”

2014-12-19 14:00:04 (ost. akt: 2014-12-19 12:28:03)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wczoraj od wczesnych godzin rannych piscy policjanci ruchu drogowego prowadzili kolejną akcję „NURD”, która miała na celu zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego” , czyli pieszych i rowerzystów. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdawali kamizelki odblaskowe.

W dniu wczorajszym na terenie powiatu piskiego policjanci drogówki przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz rowerzystów. W ramach tej akcji policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe dla rowerzystów.

W trakcie czwartkowej akcji policjanci ujawnili 30 pieszych przechodzących w miejscu niedozwolonym. 26 z nich ukaranych zostało mandatami karnymi, pozostałych policjanci pouczyli za popełnione wykroczenie. Funkcjonariusze skontrolowali też trzech rowerzystów, którzy jechali nieprawidłowo oświetlonymi rowerami. Jeden z nich ukarany został mandatem, a dwóch pozostałych policjanci pouczyli.

Akcja „NURD” jest realizowana po kątem eliminowania negatywnych zachowań wśród pieszych. Jednak jej celem jest także reagowanie na przewinienia kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem mogą narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów. Stąd w trakcie działań policjanci ujawnili jednego kierowcę, który w sposób nieprawidłowy przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Za popełnione wykroczenie kierowca ukarany został mandatem.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB