Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sonda Uliczna

2014-12-04 10:03:50 (ost. akt: 2014-12-04 10:09:08)

Czy kupujecie Państwo prezenty dla swoich bliskich na Mikołajki 6 grudnia?

Elżbieta (Orzysz):
Oczywiście, że kupuję prezenty dla wszystkich, ale dopiero pod choinkę. Zazwyczaj jakieś kosmetyki, bielizna, ubrania. Jeżeli chodzi o mikołajki to nie kupuję prezentów ponieważ mam dorosłe już dzieci, a z mężem już nie robimy takich upominków. Ale pamiętam, że kiedyś robiliśmy sobie takie prezenty i zawsze było to szybciej i dzieci miały pociechę gdy prezenty znajdowały w butach. Jedynie co to czekam jak rodzina przyjedzie na święta i wtedy prawdziwie odpakujemy prezenty.

Katarzyna (Orzysz):
Robię takie prezenty na 6 grudnia. Dzieci zawsze kładą buty na parapet, a później ja w nocy po cichu je upycham. Zazwyczaj wkładam im małe zabaweczki lub też słodycze, ale więcej prezentów dostają na święta pod choinkę.


Andrzej Walerych (Orzysz):
Niestety ja nie kupuję żadnych prezentów ponieważ nie mam komu.

Mateusz (Orzysz):
Jeżeli chodzi o tradycję to oczywiście ją utrzymuję, ale nie kupuję prezentów. Nie pamiętam kiedy ostatni raz zostałem obdarowany na mikołajki w domu. Z okazji tego dnia możliwe jest, że coś zostanie zorganizowane w naszej szkole, ale to nie jest jeszcze pewne.


Kevin Olszewski i Patryk Sakowski (Giżycko, Pisz):
Słabe doświadczenie mamy na ten temat, ale jednak staramy się kupować prezenty do buta. Kiedyś pamiętam, że dostałem 20 zł na mikołaja. W szkole nic nie jest organizowane, jeżeli chodzi o mikołajki. Wcześniej było między dziewczynami, a chłopakami, ale jak dziewczyny zapominają to my też nic nie robimy. Popieramy tradycję 6 grudnia, chodź nic nie dostajemy, ale my z własnej inicjatywy coś robimy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Orzyszanin #1598950 | 212.244.*.* 7 gru 2014 12:59

    Nie rozumie P. Walerycha czy nie ma rodziców???? Chyba smutno jest rodzicom. Egoizm i samolubstwo jest widoczne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz