Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wywiad

2014-11-20 15:06:07 (ost. akt: 2014-11-20 12:49:15)

Rozmowa z kandydatem na burmistrza Zbigniewem Włodkowskim, na temat wyników po pierwszej turze wyborów samorządowych.

Mamy za sobą pierwszą turę wyborów samorządowych. Oficjalne wyniki wskazują, że uzyskał Pan najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów, jednak nie udało się przekroczyć progu 50%. Czy spodziewał się Pan takiego wyniku?

W tych wyborach wyjątkowo wystartowało aż sześciu kandydatów. Wyborcy mieli, więc duży wybór, co mocno rozbiło głosy, czego się spodziewałem. Druga tura nie jest dla mnie zaskoczeniem natomiast bardzo wysokie poparcie, jakie uzyskałem to miła niespodzianka. Mimo, że niewiele zabrakło mi do przekroczenia 50% poparcia to i tak bardzo cieszy mnie ten wynik. Ponad 41% poparcia jest efektem ciężkiej pracy i dobrze zaplanowanej kampanii. Mieszkańcy gminy docenili naszą strategię rozwoju i dali nam już prawie zielone światło do jej realizacji. Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Orzysz za okazane mi zaufanie.

W Orzyszu odnotowaliśmy prawie 50% frekwencję. Jak Pan myśli, co zmobilizowało naszych mieszkańców do takiej aktywności?

Po odbyciu wielu spotkań z mieszkańcami naszej gminy wiem, że oczekują oni prawdziwych zmian, zmian na lepsze. Stawiają oni na twórcze działanie i współpracę. Jestem przekonany, że decyzje wyborcze wynikały z głębokiej analizy możliwości, jakie posiadają poszczególni kandydaci. Orzyszanie wiedzą, że przed naszą gminą jest już ostatnia szansa rozwojowa. To, właśnie to zmobilizowało mieszkańców i mamy jedną z najwyższych frekwencji wyborczych w Województwie Warmińsko – Mazurskim. „Strategia Rozwoju Gminy Orzysz” zaproponowana przez mój komitet to dobra propozycja, która została doceniona przez wyborców. Z osiągniętych wyników przez poszczególnych kandydatów widać, że mieszkańcy postawili na dobry, przyszłościowy i rozwojowy program. Korzystając z okazji chciałbym zaapelować do wyborców, aby w drugiej turze również wzięli los naszej gminy w swoje ręce. Nie pozwólmy innym decydować o naszej przyszłości. Bądźmy równie aktywni w drugiej turze wyborczej 30 listopada.

Krajowe wyniki są bardzo korzystne dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. PSL osiągnął 17% poparcia, co daje trzecią siłę w kraju. A jak wypadło Pana ugrupowanie w naszym regionie?

Na Warmii i Mazurach PSL wypadł jeszcze lepiej. Mamy najlepszy wynik w regionie. Uzyskaliśmy poparcie na poziomie 42%, co daje 12 mandatów. Z naszego powiatu radną do Sejmiku została Wioletta Śląska – Zyśk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu. Do powiatu PSL wprowadził 10 radnych, co daje nam większość w radzie powiatowej. Warto podkreślić wynik Pana Wicestarosty Marka Wysockiego - 1842 głosy to najlepszy rezultat w historii samorządu powiatowego. W naszej gminie również wypadliśmy znakomicie. W poprzedniej kadencji mieliśmy 8 radnych, a w minioną niedzielę mieszkańcy zdecydowali, że w Radzie Miejskiej Orzysza będzie zasiadać 10 członków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dopełnieniem woli wyborców w budowaniu zespołu ludzi, którzy wspólnie wezmą na siebie ciężar rozwoju naszego regionu, powiatu i gminy będzie wybór właściwej osoby na burmistrza. Nasze hasło wyborcze „Samorząd - tu zaczyna się Polska" nie jest tylko wyborczym sloganem, ale "ciągłym staraniem" ludowców. Nie jesteśmy tylko na wyborczy czas. Będziemy z ludźmi także po wyborach. Musimy zachować w sobie ducha pokory i mieć świadomość, że wygrać wybory to jedno, a zwyciężyć i zrealizować wszystkie cele to drugie. Gwarantem skutecznego działania dla konkretnego samorządu jest zespół doświadczonych przyjaciół współpracujący i współdziałających dla dobra wspólnego.

Rozmawiał Robert Kamiński - redaktor naczelnyPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Włodkowski

Ocena: 30.77% (13 głosów)

Komentarze (10)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lola #1576494 | 83.25.*.* 25 lis 2014 22:06

    Ale robicie ludziom wodę z mózgu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aass #1564702 | 77.252.*.* 20 lis 2014 22:15

    Oby p.zbigniew wygral w koncu bedziemy mieli dobrego burmistrza ktory chce potrafi I moze co pomoc I xrobic ludzuom I gminie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz