Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sonda Uliczna

2014-11-09 11:30:00 (ost. akt: 2014-11-06 16:55:32)

Czy w święta państwowe wywieszają Państwo Flagę?


Stanisław Kopańczyk (Orzysz):
Uważam, że 11 listopada to bardzo ważne święto. Całe miasto przyozdobione jest w biało- czerwone barwy. Niestety ja nie wieszam flagi, bo nie mam. Cały czas zapominam kupić, ale w tym roku kupię ją dużo wcześniej, a we wtorek poproszę wnuczka żeby wywiesił za oknem.

Grażyna (Orzysz):
Co roku obiecuję sobie, że na 11 listopada wywieszę flagę państwową przed domem, ale jak już się budzę okazuje się, że sklepy są pozamykane a ja nadal nie mam flagi w domu. Bardzo podoba mi się ten pomysł z wywieszaniem barw narodowych przed domami.

Maria (Orzysz):
Wywieszanie flag to bardzo piękny zwyczaj, mam nadzieję, że ta tradycja nigdy nie zaginie.


Zygmunt (Orzysz):
W moim wieku już nie myślę o tym żeby jakąś flagę wywieszać. Niech młodzi się tym zajmą, zresztą uważam, że wcale nie jest tak dobrze żeby się tak cieszyć. Ile ludzi wyjechało za chlebem zagranicę, tam jest im o wiele lepiej niż we własnym kraju, więc z czego tu się tak cieszyć.


Sylwia Głuszek (Orzysz):
Nie wywieszam flagi na święta narodowe. Szczerze to nawet jej nie mam, nawet nie zastanawiałam się nad tym żeby ją w końcu kupić. Jestem trochę innego zdania. Nie uważam, że wywieszanie flagi jest złą rzeczą, ale jest inna, która zdecydowanie bardziej przydałaby się ojczyźnie. Jakby każdy się pomodlił za naszą kochaną ojczyznę na pewno wniknęłaby z tego większa korzyść niż wywieszenie flagi. Modlitwa jest rzeczą niezawodną, której mimo, że nie widać nie jest namacalna to może wiele zdziałać. Dużo ludzi wywiesza flagę, ale swoim zachowaniem całkowicie przeczą wartością reprezentowanym przez flagę narodową. Modlitwa zdecydowanie może zdziałać więcej.

Magdalena (Orzysz):
Oczywiście, że wywieszamy flagę na 11 listopada. Jest to bardzo radosne święto, które potrzebuje odpowiedniej oprawy. Nie rozumiem ludzi tłumaczących brak flagi złą sytuacją polityczną w kraju. 11 listopada to nie jest święto obecnie rządzącej partii politycznej ale nas, wszystkich Polaków. Możemy świętować naszą wolność i to dzięki wydarzeniom sprzed 96 lat. Mamy możliwość swobodnego demonstrowania swojej polskości i czy to się komuś podoba czy nie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB