Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA NA ‘’ TULIPANIE”

2014-10-18 15:00:00 (ost. akt: 2014-10-16 14:39:19)

Autor zdjęcia: K.Ch.

Dnia 11 października (w sobotę) na terenie ROD TULIPAN w Orzyszu odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00, a została zorganizowana na zakończenie sezonu działkowca, na którą licznie przybyli właściciele działek ze swoimi rodzinami. Prezes ROD pan Stanisław Wdowiak przywitał wszystkich działkowców i zaproszonych gości wśród których był Poseł Zbigniew Włodkowski. Zbigniew Włodkowski poinformował wszystkich, że mocno walczył w Sejmie by Rodzinne Ogródki Działkowe pozostały na dawnych zasadach i uspokoił wszystkich działkowców, że mogą być spokojni o los swoich działek. Pan poseł rozdał działkowcom w prezencie sadzonki tulipanów, było to bardzo miłe - „kwiatów, ich piękności i zapachu nigdy za wiele”. Pan wicestarosta piski Marek Wysocki przekazał dla działkowców z ‘’Tulipana” dwa drzewka o nazwie „Tulipanowiec amerykański” o niezwykle oryginalnych liściach. Odbyło się uroczyste sadzenie tych drzewek. Najmłodszy „ogrodnik”, Piotruś miał zaszczyt posadzić jedno z drzewek i był bardzo dumny z tego wyróżnienia co na pewno pozostanie mu na długo w pamięci.

Niewątpliwą atrakcją było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w żarze ogniska. Wyjęte prosto z ogniska pieczone ziemniaki smakowały wybornie z masłem czosnkowym i świeżym koperkiem, które przygotowała jedna z pań. Wszyscy z apetytem jedli gorące ziemniaczki i niejednej osobie ich zapach i smak przywołał wspomnienia z lat dzieciństwa.

Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, a co najważniejsze i jesienna aura sprzyjała integracji działkowiczów. Na pewno pozostaną piękne i miłe wspomnienia z pożegnania lata.

K.Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kiełbaki wyborcze #1513896 | 80.50.*.* 20 paź 2014 09:24

    były ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz