Wtorek, 11 maja 2021. Imieniny Igi, Mamerta, Miry

Pasowanie pierwszoklasistów

2014-10-17 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-16 13:37:19)
Szkoła Podstawowa w Orzyszu

Szkoła Podstawowa w Orzyszu

Autor zdjęcia: J.J.

W dniu 14 października we wszystkich szkołach naszej gminy odbyło się pasowane uczniów, na których oficjalnie przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszoklasistów. W tym dniu chcieliśmy być razem z uczniami klas pierwszych i wspólnie przeżywać ten niezapomniany moment. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Okartowie, Szkołę Podstawową w Orzyszu oraz Gimnazjum. Oficjalne, uroczyste przyjęcie do szkolnego grona to ładna tradycja we wszystkich szkołach.

Nadszedł moment rozpoczęcia. Dyrektorzy szkół powitali rodziców uczniów, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. W uroczystościach uczestniczyli włodarze naszej gminy m.in. burmistrz Orzysza Tomasz Jakub Sulima oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wasilewski. Pierwszoklasiści w pięknych, galowych strojach udowadniali wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Na dzień ślubowania pierwszoklasiści czekali od dawna. Do tej chwili przygotowywali się od pierwszego tygodnia nauki w szkole.

Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię zaprezentowali program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Uczniowie klas pierwszych od 1 września zapoznawali się ze swoimi prawami i obowiązkami oraz poznawali zasady panujące w szkole. Zakończeniem tego etapu poznawania funkcjonowania szkoły było uroczyste ślubowanie.

W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci odważnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektorzy przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”. Złożyli również życzenia wielu sukcesów w nauce i uśmiechu na co dzień, a wychowawcy swoim wychowankom wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

M.Ch.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB