środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Kolizja na jeziorze Śniardwy

2014-09-19 15:34:32 (ost. akt: 2014-09-19 15:37:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

18 września na jeziorze Śniardwy doszło do kolizji, której przyczyny wyjaśniają policjanci. W godzinach popołudniowych oficer dyżurny mrągowskiej policji odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch łodzi żaglowych w rejonie Zatoki Łuknajno.

Poszkodowany w wyniku zdarzenia, całą sytuację przedstawia tak: gdy płynął z Niedźwiedziego Rogu do Okartowa inny sternik nie ustąpił mu pierwszeństwa. W wyniku tego ruszył on w pościg za sprawcą, w międzyczasie informując o tym incydencie policję. Z chwilą namierzenia łodzi wraz z uciekinierami, okazało się, że ze sterami stała 28-latka, która nie posiadała wymaganych uprawnień. Poszkodowany uparcie powtarzał dla policjantów, że w momencie zdarzenia łodzią sterował 45-letni mężczyzna.

Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, to zatrzymany odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu wodnym oraz sterowanie ładzą w stanie nie trzeźwości. Jest to zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-latka została ukarana mandatem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB