Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Kampania samorządowa – szansa dla naszej gminy

2014-09-11 16:00:57 (ost. akt: 2014-09-11 14:35:33)

Kampania wyborcza do samorządu ruszyła pełną parą. W poniedziałek PKW zakończyła przyjmowanie zgłaszania komitetów wyborczych. W gminie Orzysz zarejestrowano 8 komitetów. Będzie też jeden komitet zarejestrowany centralnie, komitet PSL. Obficie, jeśli chodzi o kandydatów na radnych. Szykuje się również zacięta walka o fotel burmistrza. Podobno ma być aż 6 kandydatów na to stanowisko.

Podczas tegorocznych, udanych dożynek w Odojach, dało się zauważyć wzmożony ruch kandydatów na radnych i na burmistrza w gminie Orzysz. Przygotowane stoiska, rozdawane, dziesiątki rozmów z potencjalnymi wyborcami, to wszystko pokazuje, że kampania wyborcza do samorządu ruszyła na dobre. Jest nadzieja, że w końcu nadejdą dobre i tłuste lata dla naszej gminy. Musimy tylko odpowiednio dobrze przygotować się, jako wyborcy, do oddania bardzo ważnego głosu.

Tegoroczne wybory samorządowe i czas po nich, to ostatnie lata korzystania ze środków unijnych, które w takiej ilości spłyną do naszego kraju. Trzeba więc przy urnie wyborczej dokonać dobrego wyboru. Dobrego czyli takiego, który uwiarygodni, że wybrana osoba sięgnie po te środki i uczyni z naszej gminy perełkę. Nasza turystyczna gmina musi przyciągać do siebie turystów, a na razie niestety tego nie robi, bo nie ma dla niego żadnej propozycji. Drodzy Czytelnicy oceniajcie dobrze kandydatów na radnych i burmistrza i dokonajcie dobrego dla naszej gminy wyboru.

Bardzo wiele razy spotkałem się z tezą, że moja gazeta stoi po stronie jednego z kandydatów na burmistrza. Nie mam w zamiarze tłumaczyć się dlaczego ludzie tak to odbierają. Ta gazeta nie powstała po to, aby ktoś na tym zyskał. Bardzo chcę, aby na tym zyskała gmina i tylko to mi przyświeca. W czasie walki o pieniądze na budowę biogazowni osoba posła Zbigniewa Włodkowskiego zaznaczyła się w moim życiu bardzo wyraźnie. To właśnie on w Warszawie otwierał mi drzwi, które przed szarym człowiekiem, z reguły są zamknięte. Dlaczego to robił? Zawsze słyszałem, że robi to tylko dlatego, aby kilkadziesiąt osób z gminy miało pracę. To była główna troska posła Włodkowskiego i to przekonało nie do tego, aby stać po jego stronie, dla dobra gminy Orzysz. Cieszę się, że poznałem możliwości posła Włodkowskiego i jego kontakty w Warszawie. To mnie przekonało, że jest człowiekiem, który ściągnie do Orzysza pieniądze, po które do tej pory nie sięgnęli nasi włodarze. To jest najważniejsze dla naszej gminy. Tylko odpowiedzialna postawa i odpowiednia polityka finansowa, zaznaczona umiejętnością znalezienia dodatkowych pieniędzy, pozabudżetowych, gwarantuje rozwój gminy Orzysz. Moim zdaniem tylko Zbigniew Włodkowski jest gwarantem skuteczności w tej kwestii. Jestem przekonany, że mnie nie zawiedzie, że nie zawiedzie nas wszystkich.

Pozostali kandydaci mają moim zdaniem tę słabość, że w porównaniu ze Zbigniewem Włodkowskim nie mają tylu otwartych drzwi w Warszawie. Tam w instytucjach centralnych zgromadzona będzie największa siła unijnych pieniędzy. Tylko Ci, którzy mają tam dobrą opinię i wsparcie urzędnicze, mają szanse na sięganie po te pieniądze. Z całym szacunkiem, ale na tę chwilę poza posłem Włodkowskim nie widzę takiego kandydata. Nasza gmina musi od razu przystąpić do działania, bo właśnie teraz decyduje się to, kto dostanie pieniądze i w jakiej wielkości. To są dni i lata, które muszą wykorzystać wszyscy, którym leży na sercu dobro ludzi i dobro mienia samorządowego.

Przed wyborami należy nam odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Czy stać nas i naszą gminę na kolejną pomyłkę? Czy mamy możliwość dobrego wyboru? Czy umiemy kierować się dobrem ogółu, a nie tylko swoim osobistym? Czy Orzysz, coś dla nas znaczy? Czy dziś jesteśmy zadowoleni z sytuacji w Orzyszu? Czy chcemy, aby było lepiej? Każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na te pytania i pewnie wiele innych. Decyzja przy urnie wyborczej musi być podjęta po wnikliwej analizie za i przeciw. Ale musi to być decyzja dobra dla miasta i gminy Orzysz. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.
W duchu odpowiedzialności za gminę Orzysz, powołaliśmy z kilkoma osobami Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Przyszłość – Orzysz”. Desygnujemy w wyborach do rady miejskiej w Orzyszu pięcioro kandydatów. Nie jest ich wielu, ale wiem, że leży im na sercu interes i dobro naszego miasta. Osoby w tym komitecie to ludzie o różnym przekroju wiekowym i różnych doświadczeniach życiowych, ale wszystkich łączy wiara w to, że w naszej gminie może być lepiej.

Joanna Cieplińska (okręg nr 7) zasłynęła walką o dobre imię i pełną przejrzystość orzyskiej spółdzielni mieszkaniowej. Jest wielkim społecznikiem i bardzo pogodną, ciepłą i serdeczną osobą. Będzie gwarantować stabilizację i przejrzystość prac rady miejskiej.

Bożena Kowalska (okręg nr 14) słynie z pracy sołeckiej, jest bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców swojego sołectwa w Drozdowie i Zastrużnem. Prowadzi świetlicę wiejską, jest społecznikiem i bardzo ambitną osobą. W radzie miejskiej na pewno zadba o sprawy wsi i jej mieszkańców.

Magdalena Oświęcimko (okręg nr 3) młoda, bardzo ambitna ekonomistka i przedsiębiorca. Z powodzeniem uczy nasze dzieci i młodzież zasad ekonomii, prowadzi swój biznes i osiąga na tym polu sukcesy. Jest osobą bardzo zaangażowaną i wierną swoim poglądom. W radzie z pewnością zadba o budżet i prawidłowe wydatkowanie pieniędzy. Będzie również bardzo pomocna przy pisaniu wniosków o unijne dofinansowanie.

Mirosław Nazaruk (okręg nr 4) od kilkudziesięciu lat prowadzi swoją firmę i sklep w Orzyszu. Jest postacią bardzo dobrze znaną mieszkańcom naszego miasta. Serdeczny, uczynny, pełen ciepła i zawsze chętny do pomocy. W radzie zadba o przedsiębiorców i ludzi w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Walczy o ryby w naszych jeziorach, za wszelką cenę. Będzie walczył o wyborców ze swojego okręgu.

Stanisław Wdowiak (okręg nr 8) wojskowy, ambitny, zawsze uśmiechnięty, pełen optymizmu. Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Tulipan”. Wojsko w Orzyszu to najważniejszy pracodawca i gwarancja naszego bezpieczeństwa. Dlatego pan Stanisław w radzie zadba o dobre relacje z wojskiem i o mieszkańców swojego okręgu.

Te osoby to propozycja obywatelskiego komitetu, ludzi którzy są Wam znani i przez Was lubiani. Wydaje mi się, że są to osoby, które niejednokrotnie udowodniły, że są społecznie przydatne. Będą Was, Kochani Czytelnicy godnie reprezentowali. Bardzo zależy im na naszej gminie i na każdym mieszkańcu. Mam nadzieję, że przy urnie poprzecie tych, którzy nie myślą o sobie, tylko o Was. Dobrzy ludzie dla dobrych ludzi, tak właśnie chcemy Was reprezentować. Mam nadzieję, że dacie szansę KWW „Nasza Przyszłość – Orzysz”. Wspólnie z gazetą będziemy czuwać dla dobra naszej gminy.

Robert Kamiński – redaktor naczelny

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. heniek #1504838 | 83.9.*.* 10 paź 2014 22:30

    Emeryci na emerytury, młodzi do pracy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz