Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

„Święto rybaka” już za nami

2014-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-26 13:59:10)

Autor zdjęcia: A.Ch.

21 czerwca 2014 r., w Orzyszu na ulicy Leśnej odbyła się impreza, której celem było uhonorowanie ciężkiej pracy osób prowadzących gospodarstwa rybackie.

O godzinie 12 organizatorzy dokonali oficjalnego otwarcia imprezy, która stała się doskonałą okazją do aktywizacji mieszkańców, kultywowania miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów. Na najmłodszych czekały niezwykłe atrakcje takie jak zabawa w miasteczku zabaw, konkursy, zjeżdżalnie, przejażdżka quadem oraz wiele innych ciekawostek. Można było również między innymi degustować regionalne specjały, wziąć udziału w konkursach czy obejrzeć przeróżne stoiska wystawiennicze.

Uczestnicy imprezy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tradycji rybactwa podczas wystawy sprzętu rybackiego (różnego rodzaju sieci, wodery, kosze do przechowywania, wędki, podbieraki) oraz wystawy ryb hodowlanych w stawach ( w basenie pływały karpie, węgorze, jesiotry).

Na scenie czas umilały występy dzieci z różnych szkół jak i przedszkoli. Przedszkolaki przedstawiły scenkę pod tytułem „Przyjaciele Pana Karpia”, po ich występie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Okartowie, którzy przedstawiły teatrzyk pod tytułem „Wielka Orkiestra Wodnej Pomocy”.

Podczas imprezy został oficjalnie otworzony pierwszy panel dyskusyjny na temat „Tradycje i zmiany w gospodarce rybackiej i wędkarskiej. Dlaczego warto jeść ryby?”. Mieszkańcy jak i wystawcy odpowiadali na te pytanie pozytywnie. Przedstawili różne argumenty, dlaczego warto jeść ryby i jak zachęcić najmłodszych do jedzenia ryb już od najmłodszych lat.

Mieszkańcy mieli okazję wzięcia udziału w zawodach wędkarskich, gdzie każdy zawodnik miał jedną próbę i trzy rzuty aby trafić do wybranego miejsca. Uczestniczyli w nim kobiety jak i mężczyźni, z których został wyłoniony najlepszy wędkarz. Pogoda nie dopisywała, ale to nie przeszkodziło mieszkańcom do dobrej zabawy i miłej atmosfery.

W czasie imprezy odbył się również I Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych. Uczestnicy z różnych miejscowości przedstawili się z jak najlepszej strony, aby zdobyć pierwsze miejsce „O Złotą Stynkę Mazurskiego Morza”.

O godzinie 19 mieszkańcy Orzysza mogli usłyszeć koncerty dwóch zespołów BERKUT oraz gościa specjalnego MEZO z ekipą.
Zespół Berkut przyjechał z miejscowości Olsztyn. Grupę tą połączyła wspólna pasja tworzenia muzyki inspirowanej folkiem ukraińskim. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespół z solidną pozycją ukraińską folk-rocka w Polsce. Swoją obecnością dodatkowo uatrakcyjnili imprezę w Orzyszu, gdzie pozostawili po sobie wielkie emocje dzięki czemu długo pozostaną w pamięci widzów.

Po zakończeniu koncertu Berkut, mieszkańcy niecierpliwie czekali na gościa specjalnego. Czas ten umilał im jeden z członków ekipy Meza. Kiedy Mezo wszedł na scenę publiczność oszalała. Ostatni koncert zakończył się w późnych godzinach wieczornych. Mieszkańcy byli zachwyceni jego występem.

A.Ch.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytanko #1427514 | 212.244.*.* 28 cze 2014 21:24

    A Kizling był?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz