Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Sonda uliczna

2014-05-29 11:17:22 (ost. akt: 2014-05-29 11:41:11)

Czy głosowałeś/-aś w niedzielnych wyborach do Europarlamentu? / Co sądzisz o Dniu Dziecka?


Maciej Rembiewski i Aleksandra Zaczkowska: Ja już nie obchodzę jakoś specjalnie dnia dziecka, może, dlatego, że nie jestem już dzieckiem. Jak byłem mniejszy zawsze w szkole były organizowane jakieś zabawy i to był dzień wolny od nauki. Bardzo miło wspominam te czasy. Dostawałem jakieś drobne prezenty i dużo słodyczy. Teraz to ja robię prezenty dla małych dzieci w rodzinie. Mam siostrzeńca, którego uwielbiam rozpieszczać, kupuje mu fajne zabawki, na które aktualnie jest moda, ale najbardziej lubi samochody. Chłopiec, który ma cztery lata z każdej zabawki się bardzo ucieszy. Najważniejsza jest pamięć. Dzisiaj ja już nie czuje się jak dziecko to ten dzień przechodzi bez większego echa. Mam dużo więcej obowiązków, które wypełniają moje życie.

Ja też już nie obchodzę dnia dziecka, ale pamiętam jak to było kiedyś. Słodycze, prezenty, wspólne zabawy, tak kiedyś wyglądał u mnie pierwszy czerwca. Wiem, że w Orzyszu będzie coś się działo z tej okazji. Pewnie do ogródka przybędzie wiele dzieci z rodzicami, ja też kiedyś tak chodziłam. Trochę mi lat przybyło i teraz ten dzień wygląda u mnie jak każdy inny. Chociaż dla moich rodziców zawsze będę dzieckiem.


Monika Lemańska: Myślę, że ludzie nie poszli na wybory gdyż nie wierzą już w żadne obietnice polityków. Są przekonani, że na pewno nic dobrego z tego nie wyniknie, żadna zmiana na lepsze. Uważają, że ich głos nic nie zmieni, a tak naprawdę może wszystko zmienić. Pójście na wybory i zagłosowanie to nasz obywatelski obowiązek, z którego należy się rozliczyć. Ja zawsze chodzę na wybory razem z mężem. Nie wiem jak wyglądają wyniki wyborów. Dzisiaj nie miałam czasu się w to zagłębić.

Niestety w tym roku nie będę mogła razem z dziećmi świętować ich dnia. Wyjeżdżam za granicę i nie spędzę tego dnia tak jak bym najbardziej tego chciała, razem z dziećmi. Jak wrócę odbijemy to sobie i zrobimy własny dzień dziecka. Moje dzieciaki uwielbiają niespodzianki i na pewno ich nie zawiodę i w tym roku. Jak nikt inny dla mnie zasługują, aby hucznie obchodzić to święto, zresztą każde dziecko zasługuje. Każdy ma jakiś swój słabszy dzień, również dzieci i należy o tym pamiętać, a ten szczególny czas spędzić razem. Kiedyś zawsze razem chodziliśmy na lody i obchody organizowane w Ogródku Jordanowskim. Nie wiem jak to będzie wyglądać w tym roku, ale mam nadzieje, że organizatorzy nie zwiodą najmłodszych mieszkańców Orzysz.


Michał Kudaj: Tak jak większość ludzi nie byłem na wyborach. Nie interesuje się polityką i nie obchodzi mnie to, co się dzieje w Parlamencie Europejskim. Nie wiem, kto wygrał, a kto przegrał, ale podejrzewam, że i tak to nic nie zmieni.
Każdy ma swoje święto więc i dzieci również. One chyba najbardziej zasługują, na to żeby jakoś wyjątkowo uczcić ich dzień. Co prawda ja już nie dostaję prezentów na dzień dziecka, ale kiedyś tak i to sporo.

Darek: Ludzie nie chodzą na wybory, bo mają milion ważniejszych spraw na głowie. Ja też nie byłem, bo nie miałem czasu. Na krótko przyjechałem do domu, a po dłuższej nieobecności uzbierało się trochę spraw do załatwienia. Często nie ma mnie w domu i każdą wolną chwilę wolę spędzić z rodziną, a nie przy urnie.

Nie mam jeszcze konkretnych planów jak spędzę dzień dziecka. Pewnie pójdziemy na żywioł i wszystko będzie dużą niespodzianką. Każde dziecko zasługuje żeby go docenić a najlepszą formą docenienia jest spędzanie wspólnie czasu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB